FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
LiteON 851 vs NEC 2500???

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
pateu20



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 60
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 25, 2004 9:45 pm    Titlul subiectului: LiteON 851 vs NEC 2500??? Raspunde cu citat (quote)

Care dvd writter ar fi mai bun dintre cele doua modele .Am citit despre test in Chip , pe locul 3 se situeaza LiteON LDW 851 si pe 6 Nec ND2500.Dar daca e sa luam dupa performanta dvd si nota finala de scriere la dvd Nec ar iesi pe locul 2 in test dupa Plextor.Cred ca ar fi o alegere buna Necul.Ce parere aveti?Vreau maine sa-mi cumpar un dvd writter.Ma puteti ajuta?Sau aveti o alta parere?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Apr 25, 2004 9:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
xtreme-audiophile



Conectat la: 25 Mar 2004
Mesaje: 196
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Dum Apr 25, 2004 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fereste-te de NEC!
Au o fiabilitate de te sperii(asta nu-ti poate spune Chip).
Lite-on daca vrei neaparat.... dar la pretul ala nu poti lua un Asus sau Teac?
Eu unul am 3 Plextor in carcasa, cel mai batran are 1 an(cdrw), si merg traznet si acum. Eu asa ceva pot sa-ti recomand, altfel...
Pretul e mai mare dar merita
Oricum am prieteni care au Teac sau Asus nu i-am auzit sa se planga.
Mai mult de atat nu pot sa-ti recomand nimic(majoritatea celorlalte firme au dat chix la majoritatea cunoscutilor).
Inca ceva : 2 ANI GARANTIE !!!
Nu lua daca nu are atat
Bafta maine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Dum Apr 25, 2004 10:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Personal am un respect deosebit pentru Plextor. Am tot avut modele de toate felurile de 6-7 ani incoace. Partea rea a problemei e garantia. Dupa un an si jumatate la unul din ele am scos masca s-o curat de praf. Cand s-a stricat, la Romsoft (depozitul de calculatoare) mi-au zis ca a fost desfacut.
Nu e singura problema de garantie care am avut-o cu ei. Cumparam anii trecuti componente de aproape un miliard pe an. S-au lins pe bot. Imi aduc Plextor direct din State (si mai ieftin). Asa am renuntat si la K-Tech (Ultra Pro), Best, Flamingo si gasca. Daca poti sa-l plimbi pe un cumparator oarecare, macar fata de un distribuitor care-ti baga-n cont niste sute de milioane bune pe an ar trebui sa te comporti altfel. Clientilor le-am inlocuit oricum componentele pe banii mei.
Nu mai vorbesc de faptul ca peste tot iti cer la garantie si ambalajul original. Cred ca umpleam tot CERF-ul cu cutiile componentelor cumparate in ultimii 5 ani. La ProCa mi-a stat un Radeon 9700 aproape 8 luni. La Maguay am un monitor Iyama de o luna si jumatate. Am inceput sa obosesc ....
Asta o patesc eu care cumpar componente de vreo 20 de miliarde pe an. Ma gandesc cu groaza ce poate pati un biet client de magazin ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Lun Apr 26, 2004 8:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dorule mai bine nu te gandi....Daca nu cunosti pe cineva in cadrul firmei ai pus-o.

Nec tocmai si-a un prieten f bun. Are doar o saptamana asa ca nu-ti pot spune decat ca merge bine.
Sunt si eu de acord cu Plextorul, dar e aproape dublu la pret....
Ce pot sa spun e ca omu face studii foarte detaliate pe net inainte de a-si lua ceva. Nu testul din Chip l-a influentat ci parerea multora de afara: se pare totusi ca unitatea respectiva e foarte reusita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community