FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
CD-uri la Muzica

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Vin Mai 26, 2006 4:15 pm    Titlul subiectului: CD-uri la Muzica Raspunde cu citat (quote)

La magazinul Muzica si langa el, in stanga exista reduceri masive de preturi la CD-uri originale pentru toate gusturile.
Aveti de unde alege, de la simfonica la disco, de la jazz la rock.
Calitatea cd-urilor (din ce am putut sa-mi dau seama la serviciu, pe boxe de 2 lei este relativ buna)...
Revin cu niscaiva comentarii dupa ce ascult si acasa...
Pentru informare, o selectie Mozart (5 CD-uri produse in Irlanda) costa 18 lei Shocked
Un cd cu muzica costa intre 5 si 15 lei Exclamation
Toate cd-urile sunt originale si sigilate...
Sus
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 26, 2006 4:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Vin Mai 26, 2006 4:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am uitat sa precizez ca exista si DVD-uri cu muzica (in special anii '60-'80) la circa 15 lei... Wink
Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Sam Mai 27, 2006 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda, unele impresii lasate de CD-urile in cauza...
Nu prea grozave.

CD-urile duble au avut toate dintii de plastic ai sistemul de prindere a cd-ului rupte aproape toate. Shocked La cd-urile single nu exista problema asta...

In privinta calitatii audio... personal nu-mi place deloc cum se aude.
Posibil sa fie si din cauza muzicii (anii '70-'80) dar parca nu are inalte deloc, nu stiu ce sa zic, desi sunt case de discuri total diferite, de la Sony Music la o casa ceheasca, si chiar cd-uri produse in Irlanda.

Per total, nu foarte multumit.
La banii la care sunt, insa, sunt o alternativa pentru MP3-uri Wink
Sus
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Lun Mai 29, 2006 10:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat si eu vreo 4 cd-uri cu oldies facute de acea casa de discuri ceheasca (20 de lei noi fiecare sau ceva de genul asta). Nu sunt extrem de calitative dar merita banii, trebuie sa fii foarte pretentios si sa ai si scule medii sau bune ca sa simti ceva diferente.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VTP



Conectat la: 01 Aug 2005
Mesaje: 1678
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 03, 2006 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ATATA DAI, JUMATE FACE, DE UN SFERT MERGE! ( SAU TE EXCITA..... MUZICAL!)
Nu merita banii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
usernamex



Conectat la: 03 Dec 2005
Mesaje: 932
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 03, 2006 4:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lista cu ce se vinde la magazinul de langa Muzica e la www.vicmusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
popy



Conectat la: 29 Noi 2005
Mesaje: 222
Locatie: Braila

MesajTrimis: Joi Iun 08, 2006 7:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot la magazinul Muzica:

http://midola.uv.ro/

_________________
cd player: Roksan Kandy MKIII
amplificator: Roksan Kandy MKIII
incinte: Dynaudio A52
cabluri: Audioquest (King Cobra, CV-4)
TV: Panasonic 42PV-70P
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
premierul



Conectat la: 24 Oct 2004
Mesaje: 143
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 08, 2006 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Preturile de la midola mi se par destul de piperate...sunt chiar mai scupe decat in multe magazine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
popy



Conectat la: 29 Noi 2005
Mesaje: 222
Locatie: Braila

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

premierul a scris:
Preturile de la midola mi se par destul de piperate...sunt chiar mai scupe decat in multe magazine.


Perfect pentru mine, da-mi te rog niscaiva adrese cu preturi mai mici dar cam cu acelasi portofoliu, nu-mi strica putina economie ! Naughty

_________________
cd player: Roksan Kandy MKIII
amplificator: Roksan Kandy MKIII
incinte: Dynaudio A52
cabluri: Audioquest (King Cobra, CV-4)
TV: Panasonic 42PV-70P
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
premierul



Conectat la: 24 Oct 2004
Mesaje: 143
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 09, 2006 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite sa-ti dau un exemplu. M-am utat prima data la Depeche Mode. Playing the Angel e 67 ron la midola...aici e 65ron. La carefour il aveau si cu 60 ron.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
popy



Conectat la: 29 Noi 2005
Mesaje: 222
Locatie: Braila

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 1:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

premierul a scris:
Uite sa-ti dau un exemplu. M-am utat prima data la Depeche Mode. Playing the Angel e 67 ron la midola...aici e 65ron. La carefour il aveau si cu 60 ron.


Depinde, pentru cei interesati de "nume" gen: Celine Dion, Michael Jackson, DJ Project, HI-Q, etc., o solutie ar fi Carrefour, Metro s.a.. Pentru "ceva" mai mult de-atat esti nevoit sa scoti bani din buzunar.

_________________
cd player: Roksan Kandy MKIII
amplificator: Roksan Kandy MKIII
incinte: Dynaudio A52
cabluri: Audioquest (King Cobra, CV-4)
TV: Panasonic 42PV-70P
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
premierul



Conectat la: 24 Oct 2004
Mesaje: 143
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 12, 2006 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cand mai treci prin Carefour sa te mai uiti inca odata la cd-uri. Ai fi suprins sa aflii ca mai au si alte cd-uri pe langa aceste "nume".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bzfcocon



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 2096
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 19, 2006 11:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicumur a scris:


In privinta calitatii audio... personal nu-mi place deloc cum se aude.
Posibil sa fie si din cauza muzicii (anii '70-'80) dar parca nu are inalte deloc, nu stiu ce sa zic, desi sunt case de discuri total diferite, de la Sony Music la o casa ceheasca, si chiar cd-uri produse in Irlanda.


Nu e muzica de vina, ci masterizarea. Eu am "incasat" aceasta lectie in Germania, unde, la inceput, eram foarte etnuziasmat de ce tone de CD-uri ieftine gasesc, mai ales muzica clasica. Dupa aia, am inceput sa imi dau seama ca nu sunau deloc la fel cu editiile mai scumpe Sad Ce sa-i faci, calitatea costa. Din cand in cand mai poti avea totusi si noroc sa dai peste unul bun.

_________________
Don't believe in audiophile believings.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community