FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Info preturi Germania DVD & CD

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2004 1:03 pm    Titlul subiectului: Info preturi Germania DVD & CD Raspunde cu citat (quote)

DVD in promotie - intre 8 si 10 EURO (eu mi-am luat Brazil, American Beauty, Apocalypse Now)

DVD in super promotie - intre 3 si 5 EURO (nu mi-am luat nimic pentru ca erau foarte multe aruncate vraiste intr-un raft si era prea mult de sapat in ele)

CD-uri in promotie - 5 EURO (Mike Oldifield - Crises, Police - Regatta de Blanc, Ghost in The Macine, Dire Straits - toate albumele)

CD-uri Sony NIce Price - intre 7 si 10 EURO (Mike Oldfield - Tubular Bells Remastered, Queen - Greatest Hits 1,2,3 (20EUR)

In plus mi-am luat Stanley Kubrik box 8 DVD-uri la 59 EURO.

LA DVD-uri trebuie sa fii atent daca au sunet si subtitrare in Engleza. Din nefericire cele care aveau si DTS aveau DTS numai in Germana

Toate astea in magazine Media Markt, Saturn si WOM.

PS Alien Quadrilogy era 79 EURO cel mai ieftin.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Mar 24, 2004 1:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2004 2:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam scump Alien.
Cd-urile cum le treci la vama? Te intreaba cineva ceva sau nu le declari?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2004 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am dat pretul lui Alien, tocmai pentru ca si mie mi s-a parut foarte scump.

La vama (eu am venit cu avionul) nu m-a intrebat nimeni nimic si avem o punga separat de bagaj cu 20 DVD-uri si 20 CD-uri. Faza e ca nici pe cei care-si luasera camere video si alte chestii nu-i intrebau nimic. CHestie de bafta.

Daca ti le iei de la un magazin care are formulare de tax free shoping (pentru sume peste 75 EUR) iti poti lua si TVA inapoi cam 13%.

Titluri erau garla si pe toate gusturile, timp sa ai sa le iai la mana pe toate fiind ele puse oarecum amestecat. Eu am stat 4 ore in magazin, dar nu-mi pare rau.

Un album nou (mi-am luat Kraftwerk - Tour De France) costa 18 EUR (minim).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2004 1:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu ti-ai aruncat ochii si pe la viniluri? sau n-aveau?
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2004 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aveau, numai ca cel mai ieftin era 18 EURO.

Am vazut un magazin second hand dar nu am mai avut timp sa intru in el si sa vad preturile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2004 11:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Go West! This is what we'll gonna do!
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2004 8:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Personal, as prefera sa inceapa si comerciantii de muzica si filme de la noi sa scoata lichidari de stocuri sau promotii. Din cand in cand mai apar pe la Carrefour si Cora DVD-uri in promotie pe la 400k lei ceea ce inseamna 10 EUR. Numai ca sunt putin titluri si nu prea ai de unde alege.

In Germania erau sute de titluri in promotie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2004 9:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca l anoi acum se lanseaza filme de acum 10 ani..normal ca sunt la 700.000 ca doar sunt "new release".
Ca sa nu fiu rautacios, am vazut ca se lanseaza si la noi Matrix si Master&Commander cam la aceeasi data ca si in Europa. Oricum nu inteleg de ce nu se lanseaza mult mai multe titluri avand in vedere ca numarul de playere vandute a crescut foarte mult. Sper ca viitorul va fi roz... Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
balauru



Conectat la: 20 Mai 2004
Mesaje: 75
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 21, 2004 1:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca ai noroc, poti gasi si ceva scule ieftine. De ex. eu mi-am luat din Dusseldorf, de la mag. Saturn, un AVR-1803 la 350 Euro, pt. simplu motiv ca nu avea ambalajul original. In rest, este impecabil, garantie 2 ani. La vama (Aeroport Otopeni)nu m-a intrebat nimeni nimic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 21, 2004 3:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La alienuri a avut Diverta o promotie la 1999000 lei 9 dvd. Pe care am apucat-o , da' nu e cine stie ce de dvd-urile bonus. cel mai intereant e de unde s-au inspirat pentru creaturile alea, in rest cam cacao.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community