FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce parere aveti de boxe Infinity Alpha si Primus?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Manuel



Conectat la: 27 Mai 2003
Mesaje: 78

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2003 11:18 am    Titlul subiectului: Ce parere aveti de boxe Infinity Alpha si Primus? Raspunde cu citat (quote)

Ce parere aveti despre boxele Infinity Alpha si infinity Primus si ce anume stiti despre ele?
Am gasit aceste boxe turnuri la www.aoy.ro , ca o alternativa a Pioneer 510 (8 ohm) -ptr. receiver KENWOOD 9060(6OHM).Aceste boxe sunt de 6 ohm.Se pot potrivii mai bine?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 04, 2003 11:18 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Vin Iun 13, 2003 2:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Infinity Alpha 50 a avut un amic ce a plecat in Canada si chiar puse pe un receiver Kenwood. Intre timp le-am mai ascultat si pe la alti amici sau magazine.
Sunt niste boxe foarte bine echilibrate ca sound in gama lor de pret. Daca ar fi dupa mine le-as recomanda ca best price/performance ca solutie pentru fata sau muzica impreuna cu un model Canton si altul de la JBL.
Atentie insa ca, suspensia difuzoarelor de joase fiind foarte elastica (pentru reproducerea unui bass mai profund decit la modele similare de la alti producatori) modelul apare un pic obosit la volume mari (evident in regiunea frecventelor joase). Daca vrei mai mult calitate si mai putin volum nu cred ca vei fi dezamagit.
Centrul de la Alpha era la un moment dat cel mai bun care se putea gasi la noi la un pret decent
De Primus nu pot sa-ti zic nimic. Poate te ajuta altcineva
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Manuel



Conectat la: 27 Mai 2003
Mesaje: 78

MesajTrimis: Vin Iun 13, 2003 11:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi ptr. raspuns.Cand te referi la un volum mare te referi la peste 3 sferturi din volum ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jpaul



Conectat la: 29 Iul 2003
Mesaje: 107
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Mar Iul 29, 2003 5:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Desi nu am ascultat modelele Alpha, cred ca sint o alternativa de luat in seama la Pioneer.
Orice sistem ai avea nu e recomandat sa treci de jumatatea volumului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Floricelu



Conectat la: 01 Aug 2003
Mesaje: 155
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2003 2:28 pm    Titlul subiectului: Alpha sau Canton Raspunde cu citat (quote)

Am testat aceste doua modele!
Dupa parerea mea:
Alpha = 9
Canton = 8,5

Succes!

_________________
Hai sa evoluam!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community