FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ceva probleme! caut rezolvare

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cosminnichitov



Conectat la: 03 Mar 2004
Mesaje: 490
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2004 1:09 pm    Titlul subiectului: Ceva probleme! caut rezolvare Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
am achizitionat o camera Sony DCR-TRV19E de curand si am ceva probleme in legatura cu transferul in PC si comprimarea ulterioara.
1. copiez pe Hdd cu WinDV. toate bune si frumoase fisierul obtinut .avi il pot vizualiza cu media player.
2.vreau sa deschid fisierul in Virtual Dub si-mi da o eroare (fisier incompatibil) trebiue sa fie dv type2? daca da exista un soft free care sa poata face conversia din type1 in type2?
3.cu Virtual Dub se poate face deinterlace?daca da aveti idee cum?
va multumesc amticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mai 25, 2004 1:09 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2004 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate VirtualDub nu recunoaste codecul DV implicit al alui Microsoft (ceva incompatibilitati de fisiere wdm sau vfw) sub w2k si winXP.
Solutia este un codec DV third party. recomand MainConcept Dv codec, care daca cauti bine pe net gasesti si crack pt el Thumb Up
La a doua intrebare raspunsul este Da vdub are filtru de deinterlace si lucreaza bine
sau poti pacali sistemul cu 2:1 size reduction care automat pastreaza doar una din campurile intretesute

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -


Ultima modificare efectuata de catre glido la Mie Mai 26, 2004 9:10 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Luciano



Conectat la: 06 Mai 2004
Mesaje: 26

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2004 10:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca vrei sa comprimi avi DV-ul original fara prelucrare ( sau chiar si dupa prelucrare ) incearca si CinemaCraft-ul, calitate si viteza de prelucrare super.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community