FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
i.Link

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
gigi_digi



Conectat la: 02 Iun 2004
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi Iun 03, 2004 8:37 am    Titlul subiectului: i.Link Raspunde cu citat (quote)

Salut,
Am nevoie de informatii in legatura cu interfata i.Link, fiind incepator in domeniu. Detin o camera video Sony DCR-TRV 355E si asa cum am citit si pe acest forum transferul de date spere PC se face prin i.Link. Ce nu stiu sunt urmatoarele si va rog sa ma ajutati:
- interfata i.link de pe camara este pt. cablu cu 4 pini, este obligatoriu ca si adaptorul de pe PC sa fie tot pt. 4 pini sau poate fi si cu 6 cu un cablu adecvat 4 la 6 pini?
- am citit in manualul camerei video ca porturile i.link pot avea o rata de trasfer de 100Mbps, 200Mbps pana la 400Mbps. Ce cablu si adaptor sa cumpar?Trebuie sa fie de 400Mbps sau ajunge si cel de 100Mbps?
Care este fluxul de date pe interfata i.link al camerei in momentul transferului informatiei video pe PC Question

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iun 03, 2004 8:37 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Joi Iun 03, 2004 10:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

4-4 sau 4-6 depinde ce conector vei avea pe placa din PC. de obicei 4-6
Iti recomand INNODV1000, e poate cea mai ieftina placa firewire cu cablu inclus si merge impecabil

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
wub



Conectat la: 04 Iun 2004
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin Iun 04, 2004 2:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Unde se poate gasi placa de fireware si cam cit costa ?
Multumesc,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Vin Iun 04, 2004 9:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

wub a scris:
Unde se poate gasi placa de fireware si cam cit costa ?
Multumesc,

In principiu la orice magazin de calculatoare. Pretul variaza intre 15$+TVA si 1500$+TVA ( nu e o gluma!) ,Eu am unl de 15+TVA acel Inno despre care am scris si sunt multumit de el. adevarat ca la partea de software e 0 dar aici am altele luate cu DVC10-le si care merg f bine si cu firewire

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community