FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Intrebare

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Erasmus



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 36

MesajTrimis: Mie Iun 02, 2004 6:25 pm    Titlul subiectului: Intrebare Raspunde cu citat (quote)

Am achizitionat un acumulator de 4 A la 6 volti.(plumb) Folosesc acumulatorul la o cameră video AIWA, fiindca nu am gasit un NP 22 la un pret rezonabil.
Ajutati-mă cu un sfat, dar mai ales o schemă de încărcător pentru acumulator.
Multumesc anticipat.

_________________
sanatate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 02, 2004 6:25 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Erasmus



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 36

MesajTrimis: Dum Iun 06, 2004 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc fratilor pentru ajutor?
Sunteti tari mhai! Razz
Mai tari ca fularul

_________________
sanatate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Dum Iun 06, 2004 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca ti-ai ales un acumulator auto atunci gasesti un redresor tot la magazinele auto. Nu alimenta insa camera in timpul incarcarii.
Daca nu, iar acumulatorul e cam ce banuiesc eu, construieste-ti un generator de curent constant de circa 0.5 A alimentat pe la 8-9 VCC si un detector de tensiune care sa decupleze incarcarea pe la 6.8 V. Poate gasesti unul de gata la Conex in str Maica Domnului.
Nu ti-a raspuns nimeni pentru ca schema alimentatorului nu prea se incadreaza in profilul forumului si oricum pentru schema iti trebuie niste date suplimentare ale acumulatorului. Incearca pe www.izatech.ro

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Erasmus



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 36

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2004 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc pentru sfat.
Nu este un acumulator auto, este un acumulator cu plumb compactat, tehnologie de ultimă ora USA( USA Standard) are dimensiunile 10x4,5x7. Asa cum am spus are tensiunea de 6 V si puterea de 4 A
KB640 (6V 4 AH)

floatig use : 6,75 - 6,9 V initial curent: no limit
cilce use: 7,2 - 7,5 V initial curent 1,6 A Max

_________________
sanatate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Erasmus



Conectat la: 15 Dec 2003
Mesaje: 36

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2004 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc pentru sfat.
Nu este un acumulator auto, este un acumulator cu plumb compactat, tehnologie de ultimă ora USA( USA Standard) are dimensiunile 10x4,5x7. Asa cum am spus are tensiunea de 6 V si puterea de 4 A
KB640 (6V 4 AH)

floatig use : 6,75 - 6,9 V initial curent: no limit
cycle use: 7,2 - 7,5 V initial curent 1,6 A Max

_________________
sanatate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community