FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Tranzitii Premier pro 2.0
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
wyo



Conectat la: 30 Noi 2005
Mesaje: 60

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:29 am    Titlul subiectului: Tranzitii Premier pro 2.0 Raspunde cu citat (quote)

Momentan editez cu Pinnacle Liquid 5.5 si as vrea sa revin la Adobe premiere, cu care am mai lucrat cand era versiunea 6.
Stiu ca Premiere pro 1 nu vine cu nici o tranzitie in plus fata de vers.6. Oare versiunea 2.0 e mai bogata in tranzitii (si efecte), ca asta m-ar interesa in primul rand, eventula si cam ce aduce nou, in mod cu adevarat util, nu briz-brizuri.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:29 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Ankh



Conectat la: 05 Dec 2005
Mesaje: 169
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 8:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nimic
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
miniDV



Conectat la: 22 Ian 2006
Mesaje: 19

MesajTrimis: Dum Aug 13, 2006 1:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din cate am auzit, pot fi importate tranzitiile din Hollywood FX, dar nu stiu cum. Daca stie cineva ... pls help ! Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
acsorin



Conectat la: 04 Mar 2006
Mesaje: 646
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 15, 2006 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oare poti folosi piese de Opel la Volo (de exemplu)?
Chiar crede cineva ca se pot importa tranzitii si efecte de la unii la altii (de la un software la altul, facute de firme concurente) ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
miniDV



Conectat la: 22 Ian 2006
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mar Aug 15, 2006 7:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai dreptate, dar totusi ... uite ce am gasit aici: http://www.pugh.co.uk/Products/Pinnacle/hollywoodfxpro.htm

Compatible with major editing tools - Hollywood FX Pro is comaptible with all you favourite editing tools like Pinnacle Edition DV, Adobe Premiere, Avid MCXpress/Xpress/Composer/Symphony, in:sync Speed Razor, Fast Video Machine & 601, Ulead Media Studio Pro, Media 100 & Finish, DPS Video Action Pro/Velocity, Panasonic DVEdit & NewsByte, Sony ES-3.

Sau e doar reclama Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
acsorin



Conectat la: 04 Mar 2006
Mesaje: 646
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 15, 2006 10:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Facut de Pinnacle asa este. Laughing
Ha,ha,ha !. Ai vazut pretul? 262 lire sterline!!! Laughing foarte aproape ca pret de Adobe Premier Pro 2.0 retail .Pinnacle 10 costa doar 30 lire sterline:lol: Laughing Wink
La banii astia le convine sa mearga si la concurenta. Cine are buzunarul mare si capul mic poate sa cumpere. Crying or Very sad
La cate bube are Pinnacle (mai ales ver.10) nu ma mira sa nu apara blocaje si in celelalte software(Adobe,Avid etc) cauzate de grozavul pachet de tranzitii si efecte. Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
miniDV



Conectat la: 22 Ian 2006
Mesaje: 19

MesajTrimis: Sam Aug 19, 2006 4:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Piesele de Opel s-au potrivit la Volvo Laughing . Am reusit sa import tranzitiile in Premiere Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
acsorin



Conectat la: 04 Mar 2006
Mesaje: 646
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 22, 2006 4:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 22, 2006 4:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acsorin a scris:
Oare poti folosi piese de Opel la Volo (de exemplu)?
Chiar crede cineva ca se pot importa tranzitii si efecte de la unii la altii (de la un software la altul, facute de firme concurente) ?


da se poate. in general plugin-urile (si altele) facute de terti au tot interesul sa fie compatibile cu majoritatea programelor renumite....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mar Aug 22, 2006 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumim....o sa incerc si eu pe premiere hf 6.0
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
george600



Conectat la: 13 Oct 2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Sam Feb 24, 2007 9:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut minidv,poti sa-mi spui si mie cum ai facut?cum ai important tranzitiile de la fx in premiere?merg si in adobe pro 1.5 sau 2.0?
sau, mai merg importante si din alte prog?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 24, 2007 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dupa ce le importi, foloseste cat mai multe tranzitii si efecte pentru un rezultat cat mai spectaculos!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
UTU2005



Conectat la: 06 Ian 2006
Mesaje: 135
Locatie: Deva

MesajTrimis: Dum Feb 25, 2007 11:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy ...cat mai multe
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
george600



Conectat la: 13 Oct 2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AI PRESUPUS GRESIT,NU IMI PLAC ,,SORCOVELE'',TRANZITIA PE CARE O FOLOSESC OARECUM ,,DEFAULT'' ESTE DISOLVE,SI PUN ACCENT PE PARTEA ARTISTICA,FIECARE CADRU TREBUIE SA EXPRIME CEVA SA TRANSMITA UN MESAJ,O STARE SUFLETEASCA ,SAI FAC SA RADA SAU SA PLANGA.ANALIZEZ FIECARE SCENA SI IMI FOLOSESC IMAGINATIA,SI VAD CE AR PUTEA IESI DIN EA.(AM FURAT,M-AM INSPIRAT FOARTE MULT DE LA TINE-RADU,DIN CLIPURILE TALE DE PE FORUMURI,INSA AM FOLOSIT SI IMAGINATIA MEA).AM VIZIONAT MULTE CLIPURI PE YOUTUBE SAU IN ALTE PARTI SI SANT UNELE TRANZITII INTERESANTE,INSA NU STIU DIN CE PROG SANT.EU AM INCEPUT CU PINACLE PE CARE L-AM PARASIT REPEDE SI AM TRECUT DE 1 AN LA PREMIERE,ENCORE 1,5-2.0 .INCA INVAT,SI CAND VAD CEVA NOU AS VREA SA STIU CUM SE FACE SAU DE UNDE E,NU NEAPARAT SA FOLOSESC.
APROPO DACA NU-TI PLAC MANELEL NU FILMEZI?SANT CLIENTI DE TOT FELUL SI TREBUIE SAI MULTUMESTI PE TOTI.VOR SORCOVE? LE DAU BRAD! VOR ARTISTIC LE DAU ARTISTIC ETC.(NU LA NIVELUL VOSTRU DE MAESTRI,DAR MA STRADUIESC)
ASA CA,DACA ARE CINEVA PLACEREA SA IMI DEA UN SFAT II MULTUMESC ANTICIPAT.CRITICA E CONSTRUCTIVA,MISTOUL NU
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tractoristu'



Conectat la: 29 Sep 2006
Mesaje: 99
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

george600 a scris:
CRITICA E CONSTRUCTIVA

Pentru cine ?
george600 a scris:
MISTOUL NU

Te inseli.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community