FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
CD-player 2 mufe RCA. Statie 4 intrari RCA. Cum?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Dum Mai 06, 2007 2:02 pm    Titlul subiectului: CD-player 2 mufe RCA. Statie 4 intrari RCA. Cum? Raspunde cu citat (quote)

O sa vina luni o statie cu 4 intrari RCA. CD-player-ul meu are 2 iesiri RCA (stanga/dreapta). Cum fac sa am toate canalele disponibile la statie? Se bifurca mufele RCA?

Poze cu statia aici, uitati intrarile: http://elektro.bazos.cz/inzerat/586470/Autozesilovac-Raveland-AMP-4x4-4x250w.php

Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mai 06, 2007 2:02 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Dum Mai 06, 2007 3:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Datasheet de la CD-player-ul meu:


CDXS2000install.pdf
 Description:

Download
 Filename:  CDXS2000install.pdf
 Filesize:  440.16 KB
 Downloaded:  149 Time(s)


CDXS2000.pdf
 Description:

Download
 Filename:  CDXS2000.pdf
 Filesize:  619.53 KB
 Downloaded:  276 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
adic95



Conectat la: 09 Apr 2004
Mesaje: 274
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 09, 2007 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cel mai simplu cumperi un cablu Y (1rca -> 2rca), dar aici ar fi un semn de intrebare cu impedantele CD-ului si a amplificatorului.

Dar eu as cauta ceva de genul asta:
http://www.audiovox.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=320795&langId=-1

_________________
Cat's motto:
No matter what you've done wrong, always try to make it look like the dog did it.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mie Mai 09, 2007 5:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A venit amplif-ul. In manualul lui scrie ca se bifurca... Si zice sa se foloseasca o mufa tip Y RCA. Am probat-o ieri in casa... Smile Cu intrari RCA din placa de sunet. Jack -> RCA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community