FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Despre alegeri
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
robertss



Conectat la: 31 Mar 2004
Mesaje: 54

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2004 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DJ DNA a scris:
Da


raspuns simplu si sec.
dar nu este nimic exuberant in el. asta spune multe...

_________________
multi se tot intreaba de ce timpul trece mereu in defavoarea omului? ...pt ca acesta ori se grabeste, ori trage de timp - CGYoung
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Sep 06, 2004 3:27 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2004 3:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dan esti optimist dar eu sunt cam pesimist cu intrarea in 2007, oricum daca nu intram eu emigrez.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cali



Conectat la: 14 Dec 2003
Mesaje: 125

MesajTrimis: Mar Sep 07, 2004 11:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

frantic a scris:
Ramanand in sfera politicului, ce credeti:vom reusi sa intram in 2007 in UE, indiferent care ar fi rezultatele alegerilor generale din toamna Question


4 sept. 2004, pe www.revistapresei.ro a aparut un articol care se numea "UE ar putea desparti Romania de Bulgaria in procesul de aderare" , in care se anunta ca Romania a ramas in urma cu pregatirile pt. aderare. Deci, daca Bulgaria va adera in 2007, si noi am ramas in urma ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
herby



Conectat la: 19 Noi 2003
Mesaje: 72
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 9:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cred ca vom intra in 2007 in UE pentru ca membrii Uniunii cred ca s-au saturat sa ne tot dea fonduri care nu ajung mai niciodata acolo unde le este menirea. Din cate am mai vazut pe la TV, statutul de membru UE se plateste, deci vom trece de cealalta parte a baricadei cersitului de fonduri.
Cat priveste prezenta la vot a clasei tinere rezultatele sunt dezastru. Eu am terminat anul acesta clasa a XII-a, deci toti colegii au avut drept de vot. Dintre toti, prezenti la ambele tururi de scrutin au fost 4 (si eu printre ei), numai la un tur 10 si 19 nu au fost deloc. Majoritatea au motivat ca au de invatat si nu au timp. In completare, la dirigentie ni se spune ca nu prea are sens sa mergem la vot, ca oricum suntem prea mici si nimeni nu tine cont de parerea noastra. Foarte grav dupa parerea mea! Ma intreb daca aceste mentalitati sunt sugerate de undeva de mai sus pentru cei de mai jos.
Culmea e ca la votarea Constitutiei toti au fost prezenti, desi nici nu stiau ce voteaza. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 10:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Joi Sep 09, 2004 1:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru mine Revolutia a fost unul din cele mai fericite evenimente din viata . Tot ce sunt acum si faptul ca fac ce-mi place se datoreaza acestui eveniment .

In Decembrie 1989 am avut n sanse sa iau gloante in creier . Am facut ce am facut pentru dreptul MEU de a vota ce vreau eu si a injura guvernul cind vreau EU .
Pot sa nu ma duc la vot pt. ca nu am pe cine alege dar mi se pare o prostie sa nu te duci de lene sau " lipsa de timp " .

Poate ma insel . Cine stie ... ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 09, 2004 11:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca nu prea va dati seama ce inseamna sa intrii in U.E. ......... S-ar putea sa fiti tare dezamagiti o perioada ......probleme majore inca sunt in Germania de est, ce sa mai zicem de noile tari sosite sau...Romania...
Cand vom fi in UE s-au cam dus afacerile noastre...ca sa incepi atunci o afacere va trebui sa fii foarte puternic financiar.
Or sa ne bage cu japca in UE , stati linistiti, problema va fii sa nu intram jupuiti de vii.
Si mai este o problema...oamenii versatili o duc bine sub orice regim....cine asteapta UE ca sa devina din sarac bogat acela orui este lenes, ori prost, ori un visator. UE-ul reprezinta oamenii cu principii materiale puternice, ei nu prea viseaza, acolo se face...de aceea am sentimentul ca tot oamenii bine pusi din comunism si de acum vor fii puternici si atunci....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community