FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Camere video pentru filmari la nunti ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
marianghil



Conectat la: 15 Iun 2007
Mesaje: 23

MesajTrimis: Sam Aug 11, 2007 8:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

BUBLE CORNEL -In general programele ULEAD, au obtiunea de a seta rata de transfer.
Daca captura este facuta in DV ( merge si in mpeg2 ), poti seta bit rate astfel incat sa nu lasi liber spatiuL pe disc ( 7260kbps pentru 1h55min). In general nu se recomanda valori peste cele presetate, dar ulead este un program excelent care se descurca f. bine cu resurse minime de sistem.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Aug 11, 2007 8:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
husdup adrian



Conectat la: 03 Aug 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Aug 20, 2007 1:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

care este diferenta intre sony vx2100e si sony vx2100?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Lun Aug 20, 2007 9:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

husdup adrian a scris:
care este diferenta intre sony vx2100e si sony vx2100?

e vine de la europa adica sunt modelele PAL dar este nesemnificativ acel e din moment ce de exemplu pe camera mea nu scrie e dar totusi e PAL

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
husdup adrian



Conectat la: 03 Aug 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Aug 20, 2007 6:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare.... Momentan sunt in America si vreau sa achizitionez un Sony VX2100. Problema e ca am gasit pe B&H 2 modele (VX2100 si VX2100E) . Cei de la B&H precizeaza pe site ca modelul VX 2100E e conceput pentru Europa (PAL). Pretul la VX2100E e mai mare cu 100 $ fata de VX2100. Intrebarea mea e: daca voi avea probleme cu VX2100, conceputa pentru America. Va multumesc...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
andjar



Conectat la: 28 Aug 2006
Mesaje: 40

MesajTrimis: Mar Aug 21, 2007 12:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ia vx2100e fara discutie! 100$ e diferenta mica de pret in SUA intre un model PAL si unul NTSC. vx2100 nu e conceputa in america ci pt america(ntsc). Si,da,ai avea probleme in romania cu un model NTSC,mai ales daca vrei sa faci bani cu ea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
husdup adrian



Conectat la: 03 Aug 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Aug 21, 2007 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru ajutor. Am sa-mi iau vx2100e.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 8:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

andjar a scris:
i Si,da,ai avea probleme in romania cu un model NTSC,mai ales daca vrei sa faci bani cu ea.


am un pd150 ntsc si da, fac bani cu ea si NU, NU am probleme aici in Romania pentru ca:
1. filmez NTSC montez NTSC randez DVD-ul final NTSC pentru ca majoritatea DVDplayerelor actuale stiu sa faca conversie NTSC PAL in timp real si fara probleme.
2. Daca vine cinva si totusi vrea PAL atunci exista Sony Vegas care face o conversie NTSC PAL de foarte buna calitate (numai sa ai un PC dotat Laughing )

totusi pentru 100$ in + , sa nu mai ai "batai de cap" merita sa iei direct NTSC

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
valiro



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 205
Locatie: Mutat mai la Vest

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 1:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

glido a scris:

totusi pentru 100$ in + , sa nu mai ai "batai de cap" merita sa iei direct NTSC

Glido, poate ai vrut sa spui ".... direct PAL"

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andjar



Conectat la: 28 Aug 2006
Mesaje: 40

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
am un pd150 ntsc si da, fac bani cu ea si NU, NU am probleme aici in Romania pentru ca:
1. filmez NTSC montez NTSC randez DVD-ul final NTSC pentru ca majoritatea DVDplayerelor actuale stiu sa faca conversie NTSC PAL in timp real si fara probleme.
2. Daca vine cinva si totusi vrea PAL atunci exista Sony Vegas care face o conversie NTSC PAL de foarte buna calitate (numai sa ai un PC dotat Laughing )

totusi pentru 100$ in + , sa nu mai ai "batai de cap" merita sa iei direct NTSC


mari probleme intr-adevar nu sunt.Dar ma gandesc la unii clienti care s-ar putea sa strambe nedrept din nas la primirea unui dvd-ntsc,sau la montajul materialului filmat cu 2 camere(una pal,alata ntsc) si cel mai important la cat vei lua pe ea cand o vei vinde in romania.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Terravision



Conectat la: 11 Aug 2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 6:10 pm    Titlul subiectului: VX2100 Raspunde cu citat (quote)

In NTSC tocmai ai pierdut intre 10-15% de calitate, daca tu poti sa traiesti cu asta e bine, dar nu crezi ca ar fi meritat sa ai mai multa calitate, tanand cont ca tranzitia normala e HDV si asa cum esti esti si mai departe.

Nu uita ca ce se vede bine pe un tv cu tub, se vede foarte rau pe o plasma de 50, si o sa se vada si mai rau peste 10, si iarasi nu uita ca evenimentele sociale sunt "amintiri" si trebuie sa reziste in timp, cu cat e mai buna imaginea cu atat ai garantia ca peste 10 ani, cand Grigore si Maria o sa-si poate cumpara un Blu-ray si o bucata mare de plasma, nunta lor o sa se vada ca curu, desi tu poate acuma esti multumit si relaxat ca se vede bine, dar realitatea e alta. Si iarasi nu uita, o nunta nu e stire pe tv care se vede doar de cateva ori si apoi se uita, o sa se vada o dada si inca o data, peste ani si ani, trecand de la echipament vechi din anii 90 la ce va fi standardul in 2015.

Isist ca evenimentele sociale apartin unei "memorii familiale si personale" si trebuie sa dureze in timp. Nu are importanta daca cineva filmeaza in HDV desi clientul nu poate sa descore momentan toate detaliile dar va venii o zi cand o sa poate, si ce bine o sa fie cand o sa descopere lucruri noi, o sa simpta ca vede pt prima oara nunta si din alta perspectiva.

Gabriel Bordas
terravisonpictures@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Salvatore Maranzano



Conectat la: 29 Iul 2007
Mesaje: 42

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 8:16 pm    Titlul subiectului: Re: VX2100 Raspunde cu citat (quote)

Terravision a scris:
ca peste 10 ani, cand Grigore si Maria o sa-si poate cumpara un Blu-ray si o bucata mare de plasma, nunta lor o sa se vada ca curu, desi tu poate acuma esti multumit si relaxat ca se vede bine, dar realitatea e alta. Si iarasi nu uita, o nunta nu e stire pe tv care se vede doar de cateva ori si apoi se uita, o sa se vada o dada si inca o data, peste ani si ani, trecand de la echipament vechi din anii 90 la ce va fi standardul in 2015

Mega LOL, pe cine dracu' mai intereseaza ce o sa creada Maria cu Ion peste 10 ani. Smile)))))) Pana atunci s-ar putea sa divorteze sau sa crape.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 8:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

valiro a scris:
glido a scris:

totusi pentru 100$ in + , sa nu mai ai "batai de cap" merita sa iei direct NTSC

Glido, poate ai vrut sa spui ".... direct PAL"


Da asa este scuze deci pentru 100$ merita direct PAL
Sorry

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 8:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropo pe o plasma HD, vede rau si SD-ul filmat cu VX-u PAJ asa ca intradevar incet incet trebuie sa trecem pe HD Laughing
_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
husdup adrian



Conectat la: 03 Aug 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Aug 23, 2007 2:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc inca o data. peste o saptamana cand iau bani ma duc si-mi iau camera vx 2100e.salutari la toata lumea din america.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Salvatore Maranzano



Conectat la: 29 Iul 2007
Mesaje: 42

MesajTrimis: Joi Aug 23, 2007 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pusesem si eu o intrebare despre asta :
http://www.datavideo.us/products/dac_100_main_page.htm da din pacate nu mi-a raspuns nimeni. E ceva de el sau ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 3 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community