FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
imbunatatiri exotice
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DAVE



Conectat la: 16 Mai 2003
Mesaje: 355
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2004 9:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intai vreau sa-ti multumesc Frunzila pentru sfatul cu un tranformator si mai vreau sa te intreb un lucru: Cam cine face cablaje in Romania unicat si cam cat costa cmp simplustrat pe o singura fata (eventual dublufata). Am mai facut nishte scheme in trecut iar cel mai mult timp l-am pierdut cu realizarea cablajului. Cand e ceva mai complicat nici nu reusesc sa-l fac din prima incercare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 10, 2004 9:04 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2004 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cunosc despre ce schema vorbesti cu IGBT.
Eu schema asta am gasi-to pe internet impreuna cu toate tatele tehnice si desenul cablajului. Finalii nu sunt scumpi si se gasesc in RO.

Cablaje faca PC Board din Bucuresti cu 5Euro decimetru patrat pentru 10 dm patrati comandati. Am sa caut adresa lor de mail si o postez aici.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ionutz



Conectat la: 09 Ian 2004
Mesaje: 264
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2004 9:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

5 euro decimetrul patrat??? Nu stiu ce calitate ofera aceasta firma, dar oricum mi se pare mult. Eu am facut cablaje la A.D. Electrocom cu 40 mii lei decimetrul patrat, prin magazinul de componente de langa Politehnica (cred ca tine de fostul UMEB). In pret este inclus si solderul + gaurile si nu impun un minim de decimetrii pentru comanda. Sunt gata in maxim 2 zile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2004 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aia de la PCboard arata exact ca orice placa super meseriasa si pot executa baietii si in multi strat. Pretul de 5 este pentru simplu placat Crying or Very sad

Aia la care ai facut tu le fac aproape pomana Wink

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 1:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Site IGBT
www.arky.ru/audio/shem/igbt/igbt.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam pe toate link-urile da Not Found Crying or Very sad
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 2:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in acest moment mie imi merge link-ul de mai sus!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community