FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Un amplificator pentru cei bolnavi (ca mine)

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2004 12:17 am    Titlul subiectului: Un amplificator pentru cei bolnavi (ca mine) Raspunde cu citat (quote)

Un amplificator pentru cei bolnavi (ca mine)

Am tot stat de vro cateva zile si m-am gandit sa pun schema asta sau sa nu o pun, schema ca si schema pentru ca este mult prea cunoscuta dar sa pun sau nu si cablajul ?

Finca sunt unul care nu-i place sa tina totul pentru el aveti AICI(APASATI) desenul cablajului la scara pentru amplificatorul lui Hlton ala de 800W, eu l-am facut si pot sa zic ca trebuie sa fi beteag rau sa o faci. Este un amplificator de nota 11* Laughing

_________________


Ultima modificare efectuata de catre Vasile la Vin Sep 17, 2004 1:56 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Sep 16, 2004 12:17 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie nu-mi incarca link-ul,dar banuiesc ca este amp-ul de pe Aussie,nu?
http://www.aussieamplifiers.com/downloads/AV800%20Updated%2003022004.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Modific imediat postul meu de mai sus pentru ca este greseala in link Laughing

Este aceeasi amplificator doar ca cel postat de mine are si desenul cablajului. Cheerleader

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Coolj



Conectat la: 25 Iun 2003
Mesaje: 56
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O schema de preamplif care sa scoata semnal diferential pt amplifu' in cauza aveti cumva?

Thank's.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2004 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am avut Crying or Very sad dar am scapat ieri de directorul in care imi tineam schemele, l-am sters din greseala si dupa aia am golit cosul Razz
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Sam Sep 18, 2004 12:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mai fain se poate face cu DRV134 de la BurrBrown, ai nevoie doar de acest circuit si 2 rezistente.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
NIck



Conectat la: 03 Sep 2004
Mesaje: 239

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2004 5:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi place de tine ca imparti si cu altii scheme nu tocmai "gratuite"!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2004 7:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intradevar Wink

Eu am si de vanzare multe amplificatoare si nu-i nici o problema daca-mi cere cineva schema de la ele, o ofer cu placere.

Eu nu sunt un comerciant ci un pasionat Razz care inca mai crede in cea ce face.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2004 1:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite si schema de driver pentru amplificatorul de mai sus, am rupt-o dintr-un proiect mai vechi pe care nu am reusit niciodata sa-l fac din lipsa de "timp" Confused


_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ionutz



Conectat la: 09 Ian 2004
Mesaje: 264
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2004 6:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce radiator ai folosit tu la monstrul asta, 800*min10~8000cm patrati??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2004 11:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un radiator cu o suprafata de racire de 12.000 cm patrati.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ionutz



Conectat la: 09 Ian 2004
Mesaje: 264
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2004 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si a incaput pe usa? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2004 2:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dimensiunile fizice ale radiatorului erau de 52cm/26cm/6cm si avea 19 aripi, dupa cum am calculat suprafata ar fi 5x52x38+2x(52x26)+2x52+2x26=12740 cm patrati, acestea aveau 10 kg bucata si am folosit 2 bucati (pentru fiecare canal unul). Le-am cumparat de la un user al forumului, poate sa confirme Smile
Va dati seama ca a iesit un monstru si prin urmare l-am demontat si nu l-am mai montat niciodata, radiatoarele le-am taiat in 4 (am facut 8 bucati in total) si le folosesc la amplifuri din alea de 400 dar m-am prostit pentru ca ampul de 400 le incalzeste la 80 grade imediat (in aproximativ 1h ) pe o sarcina de 4 ohmi.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community