FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cine va inlocui pe Sony VX2100 ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
lugano



Conectat la: 21 Mai 2007
Mesaje: 888
Locatie: Unde trebuie

MesajTrimis: Mie Oct 03, 2007 9:14 am    Titlul subiectului: suntem si ce scriem Raspunde cu citat (quote)

Pentru mine a scrie corect este legat mai cu seama de 2 aspecte: 1) respect pentru cititori si 2) propria credibilitate.

1) Daca suntem de acord ca mesajele noastre nu sunt o simpla defulare personala ci sunt destinate celorlalti, atunci, din respect pentru ei, este corect si frumos sa ingrijim aspectul gramatical. Eu zic ca cititorii apreciaza timpul ce li s-a acordat implicit de catre trimitatorul mesajului.

2) Pe de alta parte, este bine sa o facem si pentru noi insine. Personal imi este foarte greu sa iau in seama si in serios idei si concepte exprimate in cadrul unui mesaj plin de greseli elementare. A scrie este un act cultural si ca atare continutul merge mina in mina cu forma.

Parerea mea este ca exista riscul de a se confunda un forum de profil cu un chat, unde intr-adevar graba poate strica treaba. Pe forum nu e nici o graba, avem tot timpul sa ne culegem ideile si sa le imbracam corespunzator.

Scuze pentru off topic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 03, 2007 9:14 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mie Oct 03, 2007 4:35 pm    Titlul subiectului: Re: suntem si ce scriem Raspunde cu citat (quote)

lugano a scris:

Pe forum nu e nici o graba, avem tot timpul sa ne culegem ideile si sa le imbracam corespunzator.
.


SI totusi NU ! Eu de cele mai multe ori imi pun posturile in fuga fara sa-mi mai bat capul cu corectarea eventualelor greseli. Cine vrea intelege oricum si daca pe forum cineva pune o intrebare arzatoare intr-un anumit domeniu nu cred ca va neglija un raspuns pertinent din cauza greselilor.

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ankh



Conectat la: 05 Dec 2005
Mesaje: 169
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Oct 04, 2007 8:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ar fi mai simplu sa existe un buton de "edit"???...macar 30 de minute sa fie activ Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Ankh



Conectat la: 05 Dec 2005
Mesaje: 169
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Oct 04, 2007 8:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Spre exemplu eu nu pot sa adaug nimic la ce am scris anterior, cum ar fi aceste randuri...si mai trebuie sa dau un reply (ca sa fie cat mai greu de urmarit aceasta discutie). Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
andjar



Conectat la: 28 Aug 2006
Mesaje: 40

MesajTrimis: Mie Oct 24, 2007 6:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca xh-ai1 nu va inlocui vx-ul, atunci poate asta:
http://www.sonybiz.net/biz/view/ShowContent.action?BIZ_SESSIONID=S2YpGvkGJNx1YpgWKhTvGSBrrNzwvq7f61VySqdpTbDVJ8scgvQY!-1933814116&contentId=1187079485470&site=biz_en_CH
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tractoristu'



Conectat la: 29 Sep 2006
Mesaje: 99
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 30, 2007 10:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ba nu, asta http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?p=208115#208115
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community