FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
alegere placa de sunet externa

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mossotto



Conectat la: 18 Noi 2003
Mesaje: 2
Locatie: TIMISOARA

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2003 6:43 pm    Titlul subiectului: alegere placa de sunet externa Raspunde cu citat (quote)

Asi dori sa investesc pe partea de sunet a calculatorului si cum am 2 calculatoare asi dori sa cumpar o placa de sunet externa (USB) si nu sthiu sigur care e ceamai buna alegere!
Am gasit pina la momentul actual 2 posibilitati care m-au atras ca performante si pret ,
mai bine zis CREATIVE Sound Blaster AUDIGY 2 si M-AUDIO Sonica Theater si sincer nu sthiu pe care so aleg !

Daca ma poate ajuta cineva ii astept mesajele !
Mersi mult !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 18, 2003 6:43 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 23, 2003 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Audigy2 nu este externa, cred ca ai vrut sa spui Extigy.

Sincer sa fiu, daca as fi in locul tau as merge pe M-Audio Sonica (asta depinzand daca doresti sa asculti numai muzica si sa vezi filme cu ea - daca in schimb vrei jocuri, atunci Extigy e o alegere mai buna, din cauza suportului EAX). Sonica Theater e varianta mai avansata, insa nu stiu daca chiar ai nevoie de toate functiile ei - ma refer in special la partea de conversie A/D (vrei sa si inregistrezi cu ea?) sau iesirile analogice 7.1 (daca ai un receiver cu intrare digitala, atunci nu o sa le folosesti).

Una peste alta trebuie sa recunosc ca placile de sunet care se conecteaza via USB nu prea mi-au lasat o impresie buna in genere.

Este unul dintre cele 2 calculatoare notebook? Daca nu, poate n-ar strica sa investesti in 2 placi de sunet interne serioase si ieftine, gen Revolution 7.1 (sau Audigy2 ZS la varianta cu jocurile) - cred ca vei fi mai multumit in final. Desigur, cele pe USB sunt mult mai portabile.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
mossotto



Conectat la: 18 Noi 2003
Mesaje: 2
Locatie: TIMISOARA

MesajTrimis: Lun Noi 24, 2003 3:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa sthi ca nu ai dreptate in ceea ce ai zis despre Audigy 2 deoarece mai nou au scos si una externa care se poate cumpara la noi !

Sa sthi ca am si un laptop si de aceea ma intereseaza una pe USB ca sa pot muta sau lua cu mine cind doresc ! Doresc pe linga sa o pot lua cu mine si sa scoata sunet ca lumea deoarece am nevoie sa scoata sunet cit mai ca lumea !

Mersi mult de raspuns !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 24, 2003 11:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma rog, eventual daca te referi la Audigy 2 NX, dar acest model nu l-am vazut la vanzare la noi, ci numai Extigy (care e practic tot un Audigy, dar extern).
_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community