FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Dolce

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
baloozzy



Conectat la: 05 Noi 2007
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Dec 24, 2007 10:21 am    Titlul subiectului: Dolce Raspunde cu citat (quote)

Sunt Dolce de mai bine de un an. De circa 4 luni am inceput sa am probleme la un televizor. Pierdere semnal, sonor cu piuieli, tot tacamul ca atunci cand e urat afara. Am anuntat la RTC, au schimbat LNB, receiver, toata instalatia cablu. Merge ce merge si apoi iar il apuca. Am observat ca daca la celalalt TV scot cablul din receiver nu mai am probleme. Am si inversat receiverele, degeaba.Cablurile au lungimi diferite. Unul cca 6m, celalalt cred ca sare de 20m (la asta e cu problema).
Poate cineva sa-mi zica ce sa fac? Va rog.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Dec 24, 2007 10:21 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
M&M



Conectat la: 02 Mar 2007
Mesaje: 320
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Dec 24, 2007 11:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dac folosesti plasma la anumite presiuni atmosferice in concordanta cu inaltimea la care este pus poate sa cauzeze probleme , dar era asa ca idee, nu stiu exact de la ce ti se intampla ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Mar Ian 01, 2008 4:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M&M a scris:
Dac folosesti plasma la anumite presiuni atmosferice in concordanta cu inaltimea la care este pus poate sa cauzeze probleme , dar era asa ca idee, nu stiu exact de la ce ti se intampla ...

Ce facee? Un link ceva sau este o gluma?

Oricum pentru topic - splitterul respectiv probabil ca nu este de calitatea necesara. Exista unele active (amplificator) cu separatie mai mare intre iesiri si intrare - poate iti rezolva problema.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
M&M



Conectat la: 02 Mar 2007
Mesaje: 320
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Dum Ian 13, 2008 5:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze pentru intarziere (acum am vazut doar).


http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-altitude.html

http://reviews.cnet.com/4520-11246_7-6341556-1.html

In Romania Libera citisem (pe net nu gasesc pagina) ca nu ar fi recomandat sa pui plasma la inaltimi de peset 2 metri, dar nu stiu ce relevanta are pentru tine acesta sursa de informatie.

...oricum problema initiatorului este din cate observ cu totul alta .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Dum Ian 13, 2008 6:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, cred, pentru ca in Romania nu se gasesc plasma TV la altitudini de peste 2600-3000m asa de usor.
Oricum sunt convins ca bazaitul din spatele lor se datoraza nu presiunii din celulele cu plasma ci circuitelor de inalta tensiune necesare unui TV plasma (aerul la altitudine mare poate fi un izolator mai slab). Probabil ca si un TV clasic ar avea simptome asemanatoare...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community