FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
solutie impotriva palpaitului farurilor cu xenon, de la bass

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
zein86



Conectat la: 06 Apr 2007
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 9:16 am    Titlul subiectului: solutie impotriva palpaitului farurilor cu xenon, de la bass Raspunde cu citat (quote)

salut. am o statie de 2x180W RMS legata la 2 subwoofere de 225W RMS fiecare.Mai am si un kit xenon aftermarket. In momentul in care dau muzica tare,pe langa faptul ca imi palpaie toate becurile din bord, insesizabil pt oricine, sesizabil pt mine, MAI PALPAIE si farurile cu xenon., insa, nu palpaie ca halogenul, ci, cand intra... bassul sa zic asa ... ele se aprind mai tare..si e notabil pe sosea ...tot din punctul meu de vedere. Acum urmeaza intrebarea:
Daca pun condensator de 1farad pt statie, rezolva problema palpaitului si a farurilor si a luminii la interior? poate un releu la instalatia de xenon? sau ce? ca am cautat pe forumuri dar nimeni nu stie sa explice exact ce se intampla daca pun condensator, sau releu , sau orice alta solutie. Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 9:16 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 10:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O baterie "deep cycle" sau cum naiba se numeste, cu alternatorul special de care are nevoie, vezi cum ti-au instalat astia amplificatorul, poate ca nu au tras "direct din baterie"... Twisted Evil
In paranteza, tot nu inteleg de ce se chinuie lumea sa-si transforme masina in pom de Craciun care face Bum-Bum... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 12:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, asa pare ca ai nevoie de un Deep Cicle...Pt ce ai tu acolo in masina nu face fata saraca baterie....
Cu condensatorul ala nu cred ca rezolvi ceva, dar daca ai de la cine sa imprumuti ar trebui sa faci un test, poate se rezolva.....

_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community