FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Revista HiFi & Multimedia On-Line
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 10:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Revin cu noi impresii legate de amplificatorul RV1 in combinatie cu incintele dedicate Quantum 703, incinte ce le asteptam demult.

Combinatia este devastatoare sunetul este greu de descris, tot ce am scris despre amplif de bine apare si mai evident, exagerat cateodata.
Sunetul este perfect relaxat fara nici o umbra de congestie cu un rafinament uimitor cu o viteza si precizie descumpanitoare si cu o transparenta demna de electrostatice.Incintele dispar in peisaj se aude numai muzica fara nici o ingradire, constrangere, totul pare sa curga fara limita de dinamica, detaliu, stage sau extensie de frecventa.

Dupa 2 saptamani de teste am observat si mici neajunsuri, ampliful are nevoie de minim 1/2 ora sa sune si minim 1 ora sa cante si cam dupa 2 ore produce muzica pura, cred ca stia sau sesizase ceva momolo!Si pozitia de ascultare este critica pentru a percepe perfect performanta absoluta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 10:33 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community