FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Camera digitala cu buget minim

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cpx



Conectat la: 15 Noi 2007
Mesaje: 109
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Mar Apr 15, 2008 4:32 pm    Titlul subiectului: Camera digitala cu buget minim Raspunde cu citat (quote)

Va rog sa-mi spuneti ce sa aleg dintre aceste camere . Bugetul est de ~ 300 lei.Vreau sa folosesc camera si pentru calculator,am nevoie ca iesirea video a cesteia sa fie cursiva(>= 25 fps nu 15).Dupa specificatii E720 este cea mai buna dar unii spun ca benq este marca proasta la camere.Pe de alta parte canon-ul desi are numai 3.2 mp, e veche(2005) ,nu are compresie mpeg 2 si stie doar 15 fps e considerata mai buna.
Va rog cateva pareri.Daca stiti o camera care sa aiba urmatoaele proprietai alta decat cele enumerate de mine in acest buget sa-mi spuneti.

-minim 3 mp
-iesire video cu 25 fps
-functionare cu baterii sau acumulatori cu mufa dc(curent continuu) de preferinta

Benq E720(lentile pentax)
Benq E740i
Canon A510(lentile carl zeiss)

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Apr 15, 2008 4:32 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nr4



Conectat la: 31 Ian 2007
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sal. Nu ma pricep la camere foto digitale, dar eu am BENQ DC X725 si pentru un amator ca mine zic ca isi face treaba foarte bine. Incerc sa atasez cateva poze facute de mine de-a lungul timpului. Pozele sunt facute cu setari presetate de camera(are in meniu) si atentie nu sunt profesioniste.
Nu am putut sa pun o arhiva cu pozele si am fost obligat sa atasez aceste poze cu rezolutia 1024*768.
Ca tot esti din Cluj, cateva poze de prin zona:D



IMG_0175.JPG
 Description:
 Filesize:  708.38 KB
 Viewed:  168 Time(s)

IMG_0175.JPG



IMG_0157.JPG
 Description:
 Filesize:  656.97 KB
 Viewed:  161 Time(s)

IMG_0157.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cpx



Conectat la: 15 Noi 2007
Mesaje: 109
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 3:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok.Multumesc mult.
Dupa multe cautari am ramas la 2 camere.Nu ma intereseaza calitatea pozelor asa de tare cat posibilitatiile de filmare.Poate puteti pune secvente facute cu aceste camere ...
Benq E720
Panasonic fx12
Trink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
lukaboy



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cpx a scris:
Ok.Multumesc mult.
Dupa multe cautari am ramas la 2 camere.Nu ma intereseaza calitatea pozelor asa de tare cat posibilitatiile de filmare.Poate puteti pune secvente facute cu aceste camere ...
Benq E720
Panasonic fx12
Trink


Nu e banc si rezolvi mai multe probleme in acelasi timp: Nokia N95!

_________________
they call me mr. understood cuz no one understands me
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cpx



Conectat la: 15 Noi 2007
Mesaje: 109
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai ..
1.Nu e camera digitala si se stie ca mobilele sunt net mai proaste la foto/video.
2.Costa de 3 ori cat bugetul meu.
Oricum multumesc pentru sugestie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
serge
Vizitator





MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 4:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Personajul 1: As dori o camera foto digitala pe care sa o folosesc si la calculator.
Personajul 2: Nu ma pricep la camere foto digitale dar eu am BENQ DC X725, uite niste poze facute de mine.
Personajul 1: Nu ma intereseaza calitatea pozelor asa de tare cat posibilitatiile de filmare.
Personajul 3: Ia-ti un telefon mobil.

Caldura mare, nene Caragiale ...
Sus
Cpx



Conectat la: 15 Noi 2007
Mesaje: 109
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 4:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E bine ca esti bine dispus dar din pacate asta nu ma ajuta pe mine la alegerea ce o am de facut. Sad
Probabil daca vroiam ceva scump as fi primit mai multe sfaturi la obiect.Din pacate asa e situatia pe acest forum, sincer nu ma asteptam sa primesc nici un raspuns..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nr4



Conectat la: 31 Ian 2007
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 4:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai ca am facut un mini filmulet, dar nu resusesc sa-l atasez nici sub forma de arhiva(da o eroare). Din ce vad eu in setari aparatul stie 30fps 640*480. Are un prieten E720 dar nu am pus mana pe el sa compar filmele si pozele facute, insa nu cred ca e prea mare diferenta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community