FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare boxe pentru Technics SE-A900S

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
banuovi12



Conectat la: 18 Apr 2008
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:07 pm    Titlul subiectului: Recomandare boxe pentru Technics SE-A900S Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Am un aplificator Technics SE-A900S si intentionez sa schimb boxele, am un buget de 700 Euro si ascult mai mult muzica techno.(caut ceva sa mearga pe toate genurile) Poate cineva sa-mi recomande un set de boxe?
Amp-ul este puternic, sunt foarte multumit de el.

_________________
Bringiton!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:07 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mjr



Conectat la: 29 Aug 2007
Mesaje: 240
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sigur ti se vor recomanda si boxe, eu deocamdata precizez ca, daca ai DOAR piesa cu numele SE-A900S, cred ca iti va trebui si un preamplificator. Daca nu ma lasa memoria, la Technics preamplificatoarele sunt codate de genul SU-C.........
Dupa denumire, acesta pare a fi un etaj final de amplificare.

Fiind din Bucuresti, cel mai usor ar fi sa-l iei cu tine si sa il asculti pe cat mai multe modele de boxe, urmand sa te decizi care iti place mai mult.
Spune si cat e de mare camera in care asculti muzica, o sa ajute in primirea sfaturilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
banuovi12



Conectat la: 18 Apr 2008
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar acum ma uitam la el, nu l-am mai folosit de cateva luni si e cam prafuit.
Imi pare rau, am uitat sa specific. Este vorba de un amplificator SE-A900S cu pre-amplificator SU-C800U.
Camera este de 5/8 metri iar pe un perete am o biblioteca. In doua 2 luni intentionez sa redecorez camera si cred ca nu o sa mai fie nici un fel de mobila in decor.

_________________
Bringiton!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

banuovi12 a scris:
[...]cred ca nu o sa mai fie nici un fel de mobila in decor.
Nu cred ca este o idee prea fericita din punct de vedere acustic Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
banuovi12



Conectat la: 18 Apr 2008
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de ce? este mai bine cu mobila sau fara mobila? eu din cate stiu camera trebuie sa fie mai goala
_________________
Bringiton!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Netcrusher



Conectat la: 13 Mai 2005
Mesaje: 2312
Locatie: Arad

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu e bine cu mobila... dar e bine cu carti Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
banuovi12



Conectat la: 18 Apr 2008
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 5:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Luni am fost pe la Flamingo computers cu un prieten sa-si cumpere ceva si aveau acolo mai multe seturi de boxe, printre care si un set GH ts5000. Erau destul de maricile. Gh stiu ca nu e o firma prea pricopsita la boxe dar acestea chiar mi-au atras atentia, aveau un bass super placut Very Happy dar nu stiu cat de bine se comporta la putere.
_________________
Bringiton!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu ma intreb daca pe un astfel de amplificator ar merge una din urmatoarele boxe pe care as vrea sa le achizitionez:

Yamaha NS777
Monitor Audio Bronze Reference BR5
Wharfedale Diamond 9.5

nu stiu care dintre cele de mai sus sunt mai potrivite si in ce ordine le-ati pune daca ar fi sa faceti un top ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in primul rand as incerca Wharfedale Diamond 9.5, chiar as fi curios ce iese.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
banuovi12



Conectat la: 18 Apr 2008
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 12:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am gasit Wharfedale Diamond 9.5 la 1.584 ron dar nu am posibilitate sa le ascult, toate se comporta diferit pe acelasi aplificator si cu amplificatoare diferite deasemenea. Au caracteristici bune. Chiar nu auzisem de firma asta Shocked eu ma gandeam la infinity pentru ca au sensibilitate buna dar nu imi place basul iar pe voce merg super.
_________________
Bringiton!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 12:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

beta 50? au chiar bass bun. oricum din ce ai spus tu, cred ca vrei boxe dupa tiparul euro-dance, nu audiofil Wink
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
banuovi12



Conectat la: 18 Apr 2008
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 19, 2008 3:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

audiofil Cool ...da, sicer, cunosc cativa si nu le inteleg deloc gusturile, eu caut ceva sa se auda bine pe toata gama de frecventa, dar nu vreau bass scurt sau sa-mi zornaie toate prin casa de la sub-bass fara sa aud defapt "basul".
_________________
Bringiton!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community