FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare casti bune pina in 150 ron dintre acestea:

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dsasorin



Conectat la: 14 Oct 2006
Mesaje: 17

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 9:44 pm    Titlul subiectului: Recomandare casti bune pina in 150 ron dintre acestea: Raspunde cu citat (quote)

Salut.
Sper ca aici sa gasesc raspunsul la intrebarea mea:
Vreau sa imi cumpar niste casti bune pina in 150 ron. Am consultat ofertele de pe piata, si ca rezultat am scos cateva care mi-au placut ca design si specificatii sa zicem.
Ideea e ca vreau sa fie inchise, si supraaurale (sa acopere toata urechea complet)
In prezent detin Sennheiser HD201, impecabile fizic, dar nu prea au basi multi (doar daca apas pe casti ). Eu vreau sa ascult si tehno, si pop si clasica. As vrea ca ceea ce imi voi lua sa sune la fel de bine ca HD201, dar cu basi mai tari. Stiti voi....

Deci as prefera sa intervina cineva care a ascultat macar una din lista, si sa-mi recomande.

Panasonic RP-DJ300E
Panasonic RP-HT710E
Panasonic (Tehnics) RP-F600E Smile
Sennheiser HD205
Sennheiser HD215
Sony XD200
Philips SHP2500 Question

Sau alte propuneri ? Question (sa le gasesc in Bucuresti)

Merci.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 9:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ovi_ice



Conectat la: 29 Dec 2007
Mesaje: 181
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 24, 2008 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
In prezent detin Sennheiser HD201, impecabile fizic, dar nu prea au basi multi (doar daca apas pe casti )


Ce folosesti ca amplif pt casca ? Placa de sunet ?


In legatura cu modelele mentionate :
- am ascultat HD 212 Pro (avea un coleg de munca) si nu mi-au placut pt ca-ti faceau urechile varza de la bass. Daca asta doresti, cred ca sunt alegerea potrivita. A...si pot fi conduse si de o placa de sunet fara amplif de casti dedicat.

- Sony MDR-XD200 am avut....le-am vandut pe cativa lei. In primul rand , ca finisaj sunt gen produs din obor...plasticul e cel mai ieftin posibil. La sunet, treburile stau insa altfel : sunetul e destul de aerisit, clar, dar trebuie amplif de casti ca sa scoti ceva bass de la ele. Pe placa pc-ului (care nu e dotata cu amplif de casti) se auzeau numai medii si inalte (doar la maxim incepeau sa se miste, dar era deja clipping si distorsiuni imense). Oricum Sony sunt overpriced....modelul respectiv face cam juma din cat costa.

Daca totusi vrei sa asculti muzica (nu bubuiala), ia-ti macar HD 465 sau 485 (chiar daca nu sunt inchise).

Numai bine!

_________________
What we lack in quality, we make up for in stupidity
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dsasorin



Conectat la: 14 Oct 2006
Mesaje: 17

MesajTrimis: Joi Apr 24, 2008 6:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vreau neaparat inchise. Nu vreau sa ma auda cineva noaptea cand ascult muzica.. Smile (stiu ca se aud mai bine alea deschise...dar asta e)

HD201:
Nu folosesc un amplif de casti dedicat, separat.
Am X-Fi Extreme Gamer si un amplituner super, YAMAHA RX-396RDS..si folosesc iesirea de casti din amplituner. Nu stiu cat de amplificata e, dar nu am deloc zgomot de fond.
Am ascultat HD201 pe un mixer profi si se auzea superb, si cu basi.
Insa la mine acasa nu prea am basi asa multi, o explicatie ar fi asta, ca nu am o amplificare foarte buna.

Si in consecinta asta caut, ceva mai sensibil, ca sa mearga la parametrii nominali pe amplituner. Dar inchise, bune, tapene.

Sugestii? Comentarii ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dsasorin



Conectat la: 14 Oct 2006
Mesaje: 17

MesajTrimis: Joi Apr 24, 2008 7:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca raman la tehnics f600e

acum le comand

o sa anunt cum se aud, zilele viitoare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Lun Mai 05, 2008 5:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewforum.php?f=28
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community