FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
are cineva o schema de amplif auto?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dan-blaga



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 8

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 6:24 pm    Titlul subiectului: are cineva o schema de amplif auto? Raspunde cu citat (quote)

am de ceva timp la reparat o statie auto ,scrie pe ea 2 x 150w si nu reusesc sa-i dau de capat. din ce am vazut eu partea de alimentare,invertorul, nu merge ca nu are nici un fel de tensiune pe tranzistorii finali
ar fi de mare ajutor o schema sauasa ceva. nici nu am auzit de ea pana acum. se numeste AUDIOLA BS-233N, si are un invertor cu un circuit KIA 494 P .Cu partea de audio m-as descurca dar nu am lucrat deloc cu invertoare,ridicatoare de tensiune sau asa ceva. asa ca ....orice ajutor e binevenit
va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 14, 2008 6:24 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Vin Mai 09, 2008 2:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

verifica mosfeturile din sursa(invertor),daca sunt ok,vezi ca mai sunt niste tranzistori mici pe langa(de obicei 2SA1266 si 2SC 3198),daca si aia sunt buni schimba KIA 494 cu altul din seria 494,de ex TL 494.
Intrebare,dioda de putere(protectie) dintre + si - de la alimentarea cu 12V era arsa sau buna?
Inca ceva,daca ai finali busiti e posibil sa intre sursa in protectie,(verifica-i si pe aia)
Bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community