FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxe sony: de care ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Dlc



Conectat la: 04 Mai 2008
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 11:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar ma gandeam cum pot suna astfel de incinte la banii astia, ca de aratat arata f bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 11:36 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 3:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca e vorba de sony-urile din imagine, vei avea ceva probleme in a gasi alte boxe care sa sune mai prost. Poate doar eltax concept 400 din Altex sa fie un concurent pe masura(n-arata asa de bine da' tipa mai tare Laughing ).
On topic:
Modificarea lor este evident inutila(cine zice ca se poate face din c--t bici cam viseaza). Cat despre MM1000, s-a discutat pe forum cum ca ar fi inferioare MM800 sau MM220.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Studio_Tester



Conectat la: 30 Apr 2008
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 05, 2008 1:03 am    Titlul subiectului: hmm Raspunde cu citat (quote)

Atat de rau nu se aud, dar totusi, atunci cand emiti ceva pretentii de la un tweeter sau de la o medie devin de-a dreptul sacaitoare.
Acum am rezolvat problema vanzarii lor, nici un stres, date altora, nu fraieri, dar cu mai putine pretentii de la muzica.
Intrebarea este, in gama asta de pret, pe ce merita sa arunc banii: Magnat 880 sau pe 1000?. Mentionez ca pun accentul pe un sunet frumos iar bas-ul trebuie sa fie puternic si profund. Subwooferele ies din schema, imi displac. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Mai 05, 2008 2:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Studio_Tester a scris:
Acum am rezolvat problema vanzarii lor, nici un stres, date altora, nu fraieri, dar cu mai putine pretentii de la muzica.

Cei care au putine pretentii de la muzica au de fapt gusturi diferite sau nu se pricep la muzica.
Cei care arunca banii pe echipamente audio indoielnice si au putine pretentii fata de cum suna muzica lor preferata, sunt fr...Very Happy
Studio_Tester a scris:
Intrebarea este, in gama asta de pret, pe ce merita sa arunc banii: Magnat 880 sau pe 1000?. Mentionez ca pun accentul pe un sunet frumos iar bas-ul trebuie sa fie puternic si profund. Subwooferele ies din schema, imi displac. Rolling Eyes

Nu te supara, de ce nu pui aceasta intrebare la rubrica "Ce sa cumpar?"? Este clar ca nu ai afinitate pt. diy asa cum ai declarat la inceput (cel putin nu la incinte audio) si nici nu intelegi ce inseamna sunet: bass-ul puternic si mai ales profund vine de regula de la un difuzor specializat numit subwoofer, asa ca daca iti displac aceste device-uri atunci iti displace de fapt bass-ul puternic si mai ales profund Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Studio_Tester



Conectat la: 30 Apr 2008
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 3:16 pm    Titlul subiectului: nu Raspunde cu citat (quote)

Citat:
bass-ul puternic si mai ales profund vine de regula de la un difuzor specializat numit subwoofer

Ce m-as fi facut eu fara acest sfat? Rolling Eyes ...in fine, ai dreptate in unele privinte si nu are rost sa caut circumstante atenuante atunci cand gresesc(mai ales cu petardele alea de boxe)
In fine, exista destule boxe in cazul carora nu este necesara atasarea unui subwoofer, mai ales ca este destul de grea integrarea acestuia din urma intr-un sistem decent Wink
Raman totusi sa ascult si seria monitor de la magnat, dar pana acum in gama boxelor de consum nu am descoperit lucruri formidabile. Incintele ca Jbl, Sony, Eltax, Jamo, sunt bune mai mult de mobila. Thumb Down
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maravela



Conectat la: 20 Sep 2006
Mesaje: 78

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 3:53 pm    Titlul subiectului: Re: nu Raspunde cu citat (quote)

[quote="Studio_Tester"]
Citat:

Raman totusi sa ascult si seria monitor de la magnat, dar pana acum in gama boxelor de consum nu am descoperit lucruri formidabile. Incintele ca Jbl, Sony, Eltax, Jamo, sunt bune mai mult de mobila. Thumb Down


Jamo ce model?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 6:36 pm    Titlul subiectului: Re: hmm Raspunde cu citat (quote)

Studio_Tester a scris:
Intrebarea este, in gama asta de pret, pe ce merita sa arunc banii: Magnat 880 sau pe 1000?


Absolut 800...

BTW, poate muta un moderator threadul asta la "ce sa cumpar" ca nu mai are nici urma de DIY Wink
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community