FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Antena FM/DAB

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
madis



Conectat la: 12 Dec 2007
Mesaje: 5
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 15, 2008 6:39 pm    Titlul subiectului: Antena FM/DAB Raspunde cu citat (quote)

Buna

Sunt in cautarea unei solutii pentru imbunatatirea receptiei pe FM si DAB (am un tuner Marantz ST7001). Stau intr-un apartament de bloc (bloc construit din prefabricate) - receptia pe FM este destul de proasta (o cat de mica miscare a antenei duce la linista absoluta) iar cea pe DAB lipseste cu desavarsire (singurul loc in care am semnal este in dreptul usii de la balcon).

Singura posibila solutie pe care am gasit-o ar fi o antena cu amplificator, respectiv DA-FM-DAB de aici: http://www.antech.ro/?cat=p&page=1

Din nefericire vanzatorul este destul de neserios, asa ca nu am reusit sa o vad/cumpar/sa aflu daca este potrivita pentru mine.

Intrebarea mea ar fi daca s-a mai confruntat cineva cu aceleasi probleme si daca a gasit o rezolvare, eventual un alt loc de unde se pot cumpara antene (as prefera antena de interior, dar daca una exterioara ar fi cu mult mai eficienta n-as zice nu).

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Apr 15, 2008 6:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 16, 2008 12:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vanzatorul este si el user al acestui forum..daca nu ma insel, si are si un anunt aici:

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?p=231733&highlight=#231733

Incearca sa iei legatura cu el prin intermediul acestui forum.

_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
antecu



Conectat la: 05 Sep 2006
Mesaje: 130
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 16, 2008 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt neserios asa cum vrei sa insinuezi.
De doua saptamani am grave probleme de sanatate si nu ma pot deplasa la birou oricand.Am trecut numai pentru rezolvarea unor probleme urgente.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
madis



Conectat la: 12 Dec 2007
Mesaje: 5
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 17, 2008 8:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-as vrea sa nasc polemici privind seriozitatea unora sau a altora.

Intrebarea mea ar fi daca stie cineva si un alt loc de unde se poate cumpara o antena.

Imi pare rau pentru ca ai probleme de sanatate si sper sa ti le rezolvi cat mai repede.

Marius: Multumesc, de fapt de aici de pe site am aflat de firma cu pricina
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
eduardlapas



Conectat la: 06 Mai 2005
Mesaje: 358
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 26, 2008 2:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma intereseaza si pe mine o antena buna pentru FM, de interior.

Tu ce ai gasit pana acum?

_________________
Eduard
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Delta04



Conectat la: 14 Iul 2007
Mesaje: 517
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 26, 2008 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Antena Dipol deschis home made, amplasata in balcon si conectata la receiver printr-un cablu coaxial, merge brici. E Google-ul plin de "scheme" Wink[/url]
_________________
Receiver: Yamaha RX-V361| Front: Magnat Monitor 220 | Rear: Sony SS-B1000 | Center: Magnat Monitor 210
LCDTV: Samsung LE32B530
Inca putin si fac DXCC-ul, hi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community