FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Monopod la filmari nunti

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
wyo



Conectat la: 30 Noi 2005
Mesaje: 60

MesajTrimis: Mar Mai 27, 2008 8:25 am    Titlul subiectului: Monopod la filmari nunti Raspunde cu citat (quote)

Cine foloseste monopod la filmari de nunti, il rog sa-mi spuna si mie dintre avantaje si dezavantaje din practica si daca sunt monopoduri mai potrivite decat altele pentru asa ceva.
Ideea e ca am constatat ca pe tv-uri cu diagonale mari, ca sa nu mai vorbesc de imagini proiectate pe perete, si cele mai neisemnate tremuraturi de camera se vad al naibi de nasol. Inca nu mi-a reprosat nimeni dar nu trebuie sa astept asta, mai ales ca azi mai tot omul isi ia ceva cu diagonala mare.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mai 27, 2008 8:25 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Iun 05, 2008 3:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e ok, folosesc dar iti ingradeste libertatea de miscare. Urmaresc un glidecam 4000 pro pentru camera....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wyo



Conectat la: 30 Noi 2005
Mesaje: 60

MesajTrimis: Vin Iun 06, 2008 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De cand am postat m-am tot uitat si eu ce ar fi mai bun pentru stabilizare. Sisteme sunt de toate felurile si la toate preturile, dar toate nasc anumite intrebari, cel putin legate de folosirea in conditii de nuta. Asa ca chiar nu stiu ce sa iau. De exemplu la acest glidecam 4000, daca il iei pentru nunti:
1. nu e greu sa stai zeci de minute incontinuu cu el in maini (de ex. la biserica), uneori si la restaurant, mai ales in conditii de vara, nu mai zic daca iei si vesta?
2. cand nu filmezi unde il tii? trebuie sa fii atent sa nu dea cineva peste el si implicit peste camera; stii bine ce inghesuiala e la unele nunti.
3. comenzile camerei cum le mai faci (macar zoom-ul)?

La monopod, in afara de imposibilitatea coborarii nivelului, ce alte dezavantaje ai mai avut? Am mai incercat si eu de proba prin casa cu trepiedul doar cu un picior desfacut si uneori, in deplasare, ii mai dau cate un sut, dar probabil cu timpul m-as obisnui sa-l feresc. Alte dezavantaje majore nu vad, in afara de intrebarea 2 de la glidecam: unde si cum il tin cand nu filmez?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community