FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
iRiver , Cowon , IPOD , Sony

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 12, 2008 11:51 am    Titlul subiectului: iRiver , Cowon , IPOD , Sony Raspunde cu citat (quote)

ma tot uit dupa un player portabil - si nu gasesc un review referitor la calitatea sonora .
nu sint interesat de cite , si ce optiuni are .

Daca cineva a avut ocazia sa testeze -
iRiver - clix2 , E100 ,
Cowon - D2
sony 818
etc .

sa isi posteze parerea .
eu am un T60 de la iriver - si este cel mult mediu -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Apr 12, 2008 11:51 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminnichitov



Conectat la: 03 Mar 2004
Mesaje: 490
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Joi Mai 08, 2008 9:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai reusit sa testezi/compari playerele??
_________________
Maneaua-i rupta din rai!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 08, 2008 11:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu sunt la al treilea player Creative... (Le-am tot schimbat pe masura ce s-au miniaturizat Wink )
Le-am comparat cu iPod, iRiver si mi s-a parut (cu casti standard din dotare) cel mai ... "audiofil"... Embarassed
Review-rile "de specialitate" puncteaza aproape orice model Creative, cu 8.0 - 8.3 (din 10), adica excelent. Iar ca baterie/independenta, sunt spectaculoase!

A propos, am io de vanzare un Creative ZEN - impecabil... Embarassed Laughing Pe bune! Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminnichitov



Conectat la: 03 Mar 2004
Mesaje: 490
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Vin Mai 09, 2008 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kappa_ii n-a trecut in lista lui de preferinte si Creativ! o fi avut el motivele lui Wink

conparatia Creativ vs. iRiver a fost facuta cu unul dintre modelele "iRiver - clix2 , E100" ???

inafara de Cowon D2 mai sunt playere care sa suporte flac si ape???

respecte

_________________
Maneaua-i rupta din rai!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raducdumitru



Conectat la: 16 Iun 2008
Mesaje: 11

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 4:00 pm    Titlul subiectului: CREATIVE Raspunde cu citat (quote)

Salut,

cand a inceput nebunia Ipod (in 2004), m-am mirat foarte tare pentru ca existau deja playere mp3 bune pe piata. Apoi mi-am dat seama despre ce este vorba: design, trend, lucruri obisnuite in zilele noastre.

Acum, daca iti pasa de sunet, CREATIVE este mp3 playerul cu cel mai bun sunet la ora actuala. Designul este un lucru personal si poate conta. Pentru mine nu conteaza. Incearca sa asculti pe castile Sennheiser PX 200 sau CX 300 ambele playere. Pe de alta parte, nu este o intamplare faptul ca acesti maestrii (CREATIVE) ne-au adus sunetul de calitate in calculatorele noastre. Au traditie si profesionisti (E MU). Asta conteaza foarte mult in opinia mea. Este ca si cum ai cumpara direct de la sursa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community