FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Yamaha NS777

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mi31u1



Conectat la: 31 Oct 2007
Mesaje: 11
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 12, 2008 12:38 pm    Titlul subiectului: Yamaha NS777 Raspunde cu citat (quote)

A ascultat cineva boxele Yamaha NS777? La caracteristici nu sunt rele deloc, si imi plac ca au doua difuzoare de bas de 20cm si un finisaj superb. Insa cel mai important este cum suna. Eu ascult mult jazz, asta inseamna ca vreau un bas scurt, rapid si profund, medii foarte clare, pentru o transparenta cat mai ridicata a sunetului si inalte din belsug sa transmita toate sunetele emise de multimea de "table", cinele, trompete, clopotzei .... Oricum astept si alte propuneri de la cei care au sau au ascultat boxe bune, asta inseamna pentru mine max. 2000 euro perechea.
Numai bine tuturor !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iun 12, 2008 12:38 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bzfcocon



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 2096
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 13, 2008 10:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La 2000 de euro ai o gramada de optiuni.
Vad ca esti din Bucuresti, asa ca nu inteleg de ce nu te duci sa asculti ?

_________________
Don't believe in audiophile believings.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gyby



Conectat la: 25 Mai 2007
Mesaje: 45
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 13, 2008 12:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bzfcocon a scris:
La 2000 de euro ai o gramada de optiuni.
Vad ca esti din Bucuresti, asa ca nu inteleg de ce nu te duci sa asculti ?

poti merge la realacustic sau in mario plaza din dorobanti.
la 2000 de euro iti poti lua scule suuper..mult mai performante decat Yamaha NS777.
Eu personal am ascultat Monitor Audio BR6 pe Nad la realacustic si am fost placut impresionat.

_________________
-=<Spectral BS40AL>=- Monitor Audio BR2 >--Supra Ply 2.0 --< Yamaha RXV361>-< DVD Yamaha S661
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hersorin



Conectat la: 17 Ian 2008
Mesaje: 635
Locatie: Belgia

MesajTrimis: Vin Iun 13, 2008 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In general pentru muzica instrumentala eu iti recomand sa asculti o pereche de Triangle Naia cred ca o sa ramii mai mult decit impresionat.
Cred ca sunt cele mai detaliate boxe pe care le-am ascultat vreodata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 13, 2008 11:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Triangle Naia nu se mai produc, dar poti asculta Triangle Quartet, care sunt niste boxe excelente pentru pretul cerut.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 14, 2008 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt sigur ca Triangle Genese Quartet se inscriu in 2000 de Euro, insa chiar si in 2500 isi merita si ultimul cent .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mi31u1



Conectat la: 31 Oct 2007
Mesaje: 11
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 10:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc mult, am obtinut de la voi informatii care chiar imi sunt de folos. Asta nu inseamna ca in continuare nu mai am nevoie. Astept asadar si alte pareri si sfaturi. Numai bine tuturor, Mihai.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
katalin



Conectat la: 06 Iul 2007
Mesaje: 985
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

2000 eur sunt destui bani si de la suma conteaza foarte mult matchingul.
Daca esti incepator mai bine ar fi sa cumperi un sistem audio complet(boxe+amp+cd-player+cabluri), decat sa iai componente separat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibicul



Conectat la: 09 Noi 2007
Mesaje: 229
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 7:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Votez si eu pentru Triangle Genese Quartet sau Lyrr!!!
_________________
"Remember, the first rule of high-end audio: its only as good as it costs!!!"

Mare e gradina ta Doamne!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
thefirstdj



Conectat la: 24 Feb 2005
Mesaje: 271
Locatie: Constanța

MesajTrimis: Dum Iul 06, 2008 8:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Yamaha NS-777 nu costa 2000 de euro!!!
http://www.dvdplanet.ro/detalii/3219
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community