FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
inlocuitor NAD325

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
r1r2000



Conectat la: 13 Iun 2007
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mie Sep 10, 2008 8:22 pm    Titlul subiectului: inlocuitor NAD325 Raspunde cu citat (quote)

Salut!
De ceva vreme bat forumurile in dorinta de a-mi lua un sistem. De banii pe care-i am ,3500 ron, din ce am citit pe forum si ce mi-au sugerat cei care cunosc imi ajung banii cu chiu cu vai de PSB T55 poate un MA BR5 plus amplificator NAD 325 . Nad 315 o fi la fel de bun ? Ca de urat, este! Da e mai ieftin/ De fapt ar trebui sa mai pun vad eu ce fac.

Problema mea e : am inteles NAD e bun suna bine dar e frumos ca porcu. Categoric primeaza sunetul ca nu-l iau sa ma uit la el dar exista la aceeasi bani un amplificator similar ca sunet si calitate a constructiei?

Daca ajuta ascult house si rock, pop, ce sa o mai dau de gard , muzica comerciala(mai putin manele) in cea mai mare masura. Clasica sau alta muzica cu pretentii foarte putin ( in nici un caz nu cred ca e rea dar necesita o cultura muzicala si timp epntru auditie, nu am nici una nici alta)

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Sep 10, 2008 8:22 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Mie Sep 10, 2008 8:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Avand in vedere ca dispui de o suma nu prea mare, iti recomand sa NU cumperi echipamente noi. Poti sa iti alcatuiesti astfel un sistem comparabil ca sunet cu ce pomenesti tu mai sus la o treime din pret Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r1r2000



Conectat la: 13 Iun 2007
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mie Sep 10, 2008 8:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, dar problema e ca stau in cta si e cam greu cu auditiile. Daca as fi fost edificat cu ce vreau as fi putut cauta si apoi sa merg sa vad.
O alta problema pentru sh-uri ar fi ca sunt lemn la produsele astea, daca a fost umblat la el daca a fost reparat de nspe mii de ori difuzoare schimbate,rebobinate etc cu siguranta nu imi voi da seama.

Si nu prea vreau sa cumpar un astfel de lucru
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
victor_bv



Conectat la: 21 Mar 2006
Mesaje: 158
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Sep 11, 2008 10:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O alternativa ar fi Denon PMA-700AE,care are un sunet mai detaliat,transparent si proaspat ca NAD C325BEE.NAD in schimb e mai emotional si natural.Ca dinamica si putere sunt la cote similare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r1r2000



Conectat la: 13 Iun 2007
Mesaje: 19

MesajTrimis: Joi Sep 11, 2008 9:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc.

Cand voi merge la o auditie voi incerca sa ascult si Denonul, as face bine sa si reusesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community