FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Plasma Panasonic TH-50PY80
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 3:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@puf - la ce distanta de display stai acum?

Ma gandesc si eu la modelul asta iar distanta maxima la care voi sta este de 3m si desi cred ca pt surse HD distanta este ok am temeri legate de redarea DVD-urilor.
La momentul cumpararii ai avut in vedere si 50PY800? Eu la ala ma hotarasem dar sunt profund dezamagit ca modelele europene nu sunt certificate THX asa ca PY80 devine o alternativa buna.

_________________
http://c.mymovies.name/dode
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 3:34 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 6:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu stau la 2,5-3m si pot spune ca imaginea nu este deloc mare sau deranjanta, dimpotriva toti cunoscutii conservatori care au vazut imaginea nu au remarcat ceva deranjant.Chiar si pe surse pur SD, nu DVD upscalat, imaginea este buna chiar si de la o astfel de distanta.

Modelul PY800 nu a intrat in vederea mea deoarece nu aducea nimic special in plus, IFC este o functie discutabila si nu intotdeauna de dorit iar plusurile pe sunet erau complet inutile, designu one-glas-sheet nu pot spune ca ma atras in mod deosebit.Pe langa asta pretul era cu 1400 ron mai mare decat PY80 si asta insemna un efort financiar nejustificat in conditiile in care eu plecasem de la ideea promotiei de 4700 ron la 50PY700 ajungand la 7000 ron 50PY80 considerand ca diferentele observate justifica diferenta.
Anul trecut modelul PY70 s-a bucurat de o apreciere unanima in comparatie cu PY700 varful de atunci ce a fost controversat din cauza nivelului de contrast la jumate si datorita tratamentului antiglare.

Oricum pretul la 50PY800 se apropia vertiginos de pretul Pioneer 5090 conditii in care nu incapea nici o indoiala care ar fi fost alegerea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 7:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am inteles. Multumesc pentru raspuns. E bine ca nu apar probleme de vizionare la distanta asta...
_________________
http://c.mymovies.name/dode
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
micu_vali



Conectat la: 02 Oct 2007
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Sep 30, 2008 3:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E timpul sa renunta-ti la plasme. Pana si PIONEER a inceput productia de LCD
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 30, 2008 6:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa ce ca nu stii nici sa scrii, ai avut cateva interventii in care ai debitat obsesiv ineptii despre TV-urile Sony cum ca ar fi fantastice cand ele nici macar grozave nu se pot numi.Sony produce numai banalitati anonime ce se bucura de un serviciu de marketing capabil, bine instruit.
Momentan nici un LCD nu se poate compara cu vreo plasma din aceeasi categorie, punct.Cand se va inventa LCD-ul ala va apare cu siguranta si plasma care sa il ridiculizeze.
Daca ai cumparat LCD nu inseamna ca pe toti atat ii duce mintea sa aleaga.

Pioneer nu va produce niciodata LCD, ei cumpara panouri de 42" LCD de la Sharp si panouri de 50"si mai mari Plasma de la Panasonic pentru a le integra in TV-uri cu numele lor.Politica cu LCD la diagonale mai mici si plasme la diagonale mari este dupa modelul de succes Panasonic.
Tot Panasonic a devenit si furnizorul de panouri plasma pentru Hitachi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lukaboy



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 6:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

puf a scris:

Pioneer nu va produce niciodata LCD, ei cumpara panouri de 42" LCD de la Sharp si panouri de 50"si mai mari Plasma de la Panasonic pentru a le integra in TV-uri cu numele lor.Politica cu LCD la diagonale mai mici si plasme la diagonale mari este dupa modelul de succes Panasonic.
Tot Panasonic a devenit si furnizorul de panouri plasma pentru Hitachi.


de la anu' cam toata lumea va cumpara panelul de plasma de la Panny...ca asa-i in tenis, au investit baietii in cercetare si le-a iesit cea mai tare tehnologie la nivel mondial. pana o sa vedem pe un LCD highend imagine cam cum poate o plasma normala, mai este.

_________________
they call me mr. understood cuz no one understands me
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
micu_vali



Conectat la: 02 Oct 2007
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 7:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cat priveste plasmele, ele se ....sting incet si sigur, asa ca vindeti gioarsele voastre si treceti pe LCD
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
micu_vali



Conectat la: 02 Oct 2007
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 7:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu va mai luati dupa toti papagalii care se dau experti in plasme. Exista site-uri care va dau sfaturi intradevar utile in alegerea tv-ului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 7:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@micu_vali
Dan Diaconescu n-are forum ? Sa te muti acolo cu asemenea limbaj; mira-m-as sa nu iei ban...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 7:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ba chiar a luat Very Happy

Ultima modificare efectuata de catre kilaru_de_coduri la Lun Oct 13, 2008 9:00 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 8:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un individ cu asemenea limbaj si reactii ne demostreaza cu fiecare post cat il duce mintea...aceeasi minte care a ales un LCD!
Mai este ceva de demonstrat sau comentat?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Mie Oct 01, 2008 9:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

puf a scris:

Mai este ceva de demonstrat sau comentat?

Da. Never go down at their level; they'll beat you with experience...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vespa



Conectat la: 29 Sep 2008
Mesaje: 59
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Oct 13, 2008 8:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Revenind la subiect...

am observat ca anumite modele TH-50PY800 si TH-42PY800 au urmatoarele functii:
Digital Cinema Colour Da
Deep Colour (10-bit) Da

La modelele de 42 inch TH-42PY800 TH-42PY85 diferenta de pret este de aproximativ 1100 lei reprezentand contravaloarea functiilor respective si ceva diferente de sunet cam inutile.

Merita investit in plus pentru functiile astea? Stie cineva ce reprezinta?

Si Intelligent Frame Creation de asemenea costa in plus si nu imi dau seama daca merita efortul finanaciar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Lun Oct 13, 2008 9:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am scos buruiana Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Oct 13, 2008 9:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am 46PZ85E. Cred ca acele functii sunt destinate imbunatatirii imaginii: procesare digitala pe 10bit si reglarea culorilor in mod cinema. Probabil nu fac atat de mult ca se justifice, pt ca modelul 46PZ85 aluat premiul EISA pt plasma consumer...nici ei nu au fost impresionati.
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 2 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community