FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sfaturi incinta subwoofer

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mie Oct 08, 2008 8:22 pm    Titlul subiectului: sfaturi incinta subwoofer Raspunde cu citat (quote)

Salut , detin un subwoofer alpine SBE-1243BR , modelul difuzorului este SWE-1243E . Problema este ca nu imi place cum se aude din cauza incintei, este prea mica si de tip bass reflex (se aud prea accentuat frecventele 50-80hz) . As vrea sa fac una pe compresie dar nu cunosc parametrii difuzorului si in cazul asta nici dimensiunile ideale ale incintei . Pun pret mare pe calitate, as vrea sa aud si sub 50hz , nu numai peste. Nu ma intereseaza spatiul ocupat in portbagaj , incinta poate sa aibe si 200 de L numai sa se auda bine Smile .Va rog ajutati-ma. Daca se poate astept un raspuns cu masurile ideale pentru o incinta sealed pentru acest difuzor . Tnx :cap:
eventual poate sa fie si bass-reflex daca imi promiteti ca se va auzi mai bine ca oricare alta optiune Smile

subwooferul este acesta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 08, 2008 8:22 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
strumfuadi



Conectat la: 07 Apr 2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Oct 17, 2008 12:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In PDF'ul acesta, la pag. 2, gasesti toate info necesare. Volumul optimizat al incintei sealed pentru difuzorul tau este de 35litri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 12:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu am mai intrat de mult pe forum . intre timp am gasit si eu manualul difuzorului si am hotarat sa fac incinta de tip bass reflex .
asa ca daca are cineva o schita de incinta cu volumul de 55-70L si cu portul bass reflex acordat pe la 30-35hz , m-ar ajuta super mult .
cu respect
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community