FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Concert Van der Graaf Generator in Budapesta pe 21 ianuarie

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 04, 2009 2:15 pm    Titlul subiectului: Concert Van der Graaf Generator in Budapesta pe 21 ianuarie Raspunde cu citat (quote)

Pe 21 ianuarie domnii de la Van der Graaf Generator au decis sa rasfete si estul Europei cu un concert la Budapesta, la ceea ce se cheama "The Palace of Arts"
Din pacate fara David Jackson. Am vazut insa inregistrarea unui alt concert de anul trecut, tot fara mr. Jackson si din punctul meu de vedere merita efortul deplasarii.

http://www.mupa.hu/programreszletes.jsp?id=K_12926

Nu as fi crezut ca o sa am vreodata ocazia ... Luni imi iau biletele Pray
Daca va intereseaza, conform spuselor unei cunostinte din Budapesta, exista si un hotel la aproximativ 10 min de mers cu masina de locatia concertului
http://www.budapesthotelreservation.hu/hotels/tulip_inn_budapest_millennium.EN.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 04, 2009 2:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2009 10:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Concertul Van der Graaf a fost devastator.
In deschidere o trupa maghiara de rock progresiv, After Crying, cu o muzica extrem de interesanta pt vremurile actuale.
(dar banuiesc ca si feedback-ul intereseaza la fel de putin ca si informatia initiala Smile ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2009 11:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu chiar, doar ca deplasarile astea sunt complicate pt majoritatea. ceva poze?
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Ian 24, 2009 1:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am poze - teoretic nu era permis, dar in principal nu mi-a mai stat gandul la ele.

Pe principiul "Michael!! Michael!!" mi-au dat lacrimile de vreo 3 ori ...

Niste oameni de 60 de ani, diabolic de perfecti. Cu exceptia primei piese (Interference Patterns de pe Trisector), unde vocea lui Hammill a scapat la un moment dat putin din frau (ignorabil, insa - a fost incalzirea).
Evans parea ca joaca sah pe tobe, a fost demential. Hammill vulcanic si "violent", Banton isi vedea de treaba lui (excelenta) la orga mare Smile
Pasajele de sax ale lui Jackson au fost suplinite inspirat cu solouri sau duete agresive de orga.

Sonorizare foarte buna, pt urechile mele, ca si acustica salii in general (pe langa faptul ca arata superb)
Au cantat 3 sau 4 piese de pe Trisector (2008) - Interference Patterns, All That Before, Over the Hill, ...
In rest - piesa lui Hammill de pe "Chameleon ..." - (In the) Black Room, Pilgrims, Lemmings, Sleepwalkers, Childlike Faith ..., si cam atat imi mai amintesc, dar au mai fost si altele

Efectiv devastator si dureros de frumos. Mie unul nu prea imi vine sa disec prea mult. A fost ca o gaura neagra creata pe scena care te sugea fara putinta sa ii rezisti. Nu ai cum sa o diseci ...
A durat vreo 2 ore jumate, la sfarsit s-a aplaudat in picioare, dupa cum se si cuvenea.

Uite aici alte cuvinte despre, plus niste poze
http://www.muzicadevest.ro/muzica-si-versurile-fizicienilor-pesimisiti/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community