FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
donez-m-am razgindit-se poate inchide multumesc

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alecu74



Conectat la: 12 Feb 2007
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 9:31 pm    Titlul subiectului: donez-m-am razgindit-se poate inchide multumesc Raspunde cu citat (quote)

Donez o pisica birmaneza high end &solide state luata acum 2 ani de la reprezentanta.
Este vaccinata, curata ,cuminte fara nici o reparatie(neumblata inauntru nici de doctor nici de motan).Iubeste jazz-ul,rock-ul.chill-out-ul si mincarea buna.
Motivul este incompatibilitatea cu bebele nostru
Bonus cusca agreata UE si companii aeriene,jucarele,mincare,nisip si bani de buzunar


Ultima modificare efectuata alecu74 la Vin Feb 13, 2009 2:21 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 9:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
croatu



Conectat la: 29 Mar 2007
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 11:15 pm    Titlul subiectului: ... Raspunde cu citat (quote)

Marca ? si putere ? ... !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
globe



Conectat la: 30 Dec 2007
Mesaje: 74
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 11:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu zic sa nu ii mai dai bani de buzunar..sa nu se gaseasca vre-un "binevoitor" mai rau...care sa o ia din cauza asta, mai bine schimbi bebele Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2009 12:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Niste poze cu "fiara" se poate ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hellrider



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 154
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2009 11:02 am    Titlul subiectului: Re: ... Raspunde cu citat (quote)

croatu a scris:
Marca ? si putere ? ... !!!

Am eu "scula" de genul asta acasa. Putere are din belsug, vecinii pot sa confirme, SPL foarte mare. Pot sa spun ca este si f fiabila in timp, al meu are 20+ ani si nu a fost nevoie de interventii majore, functioneaza ca in prima zi.

Acum serios. Avand in vedere ca oricum e off-topic cap coada, imi permit sa spun ca nu inteleg de ce pisica este incompatibila cu un bebe.
Eu zic sa mai studiati si sa vedeti daca nu puteti gasi o solutie, mai multe detalii la
http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=33735

Ma ocup de adunat de pe strada si plasat pisici de multi ani si pot spune ca daca vrei ca pisica sa ajunga bine, este indicat sa "ascunzi" detalii de genul zestre si bani de buzunar pt ca e posibil sa le ia pe alea si cine stie ce sa faca cu pisica. de asemenea, avand in vedere ca este o pisica de rasa, ai mare grija la samsari, sunt f multi si f versati. O iau gratis de la tine si o vand oricui este dispus sa plateasca o suma modica de bani. Am avut cazuri de pisoi care doar semanau cu o anumita rasa pe care i-am donat (cu vaccinari deparazitari si tratamente la zi facute din banii mei) pentru ca sa ii gasesc in anutnuri de vanzare cu sute de euro peste cateva zile.

Aavand in vedere rasa si cunoscandu-i f bine felul de a fi, stiu ca o sa sufere f mult, spre deosebire de alte rase si pisici comune, astia se ataseaza f mult de membrii familiei. Asa ca sper sa va mai ganditi si sa va mai documentati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2009 1:13 pm    Titlul subiectului: Re: ... Raspunde cu citat (quote)

hellrider a scris:
nu inteleg de ce pisica este incompatibila cu un bebe.
Eu zic sa mai studiati si sa vedeti daca nu puteti gasi o solutie


Nu cred ca se gasesc botnite asa de mici dar in schimb puteti lasa copilul la un centru de plasament, pana trece pericolul. Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alecu74



Conectat la: 12 Feb 2007
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2009 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc de sugestii.
Am sa donez bebele Very Happy .Glumeam.Sotia se impotriveste sa dam animalul asa ca...eu fiind in minoritate asta e.M-am enervat cind si-a luat fiul niste gheare in cap,oricum nu s-a lamurit si tot la "bestie" se duce.Asta e.
Suntem atasati de ea si oricum cred ca daca as fi dat-o pe bune,mi-ar fi parut sincer rau.Toate boxele din casa poarta "semnatura " ei.
Oricum m-ati distrat.Va tin la curent cu viitoarele meciuri Bebe-Biramana
Numai bine tuturor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maya



Conectat la: 03 Dec 2008
Mesaje: 62
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2009 4:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,

nu da pisica. Si eu am bebe de 18 luni si 2 pisici de 5 ani. NU este nici o problema pana cand pisicile nu au contact cu soareci si sobolani sau alte pisici vagaboande.


Ultima modificare efectuata de catre maya la Sam Feb 14, 2009 6:54 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
radudd
Vizitator





MesajTrimis: Sam Feb 14, 2009 1:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Genial anuntul !

Rog autorul si moderatorii sa nu-l "curete", pentru ca nu cred ca mai exista un astfel de anunt, pe un forum de specialitate.

Sugestie ! Propun adoptarea ca si mascota a forumului birmaneza in cauza.
Sus
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2009 10:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu l-am curatat, doar mutat la cafenea Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djmk1988



Conectat la: 21 Iul 2006
Mesaje: 642
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2009 1:09 am    Titlul subiectului: matze Raspunde cu citat (quote)

Am si eu 2 pisici in casa , una de 13 si una de 9 ani, mama respectiv fica. Si eu port ceva semnaturi de la ele pe maini si pe picioare , pacat ca nu stiu saracele sa si scrie. Sa nu zic ca fiica imi mai uda perna din cand in cand.....Pisici audiofile, nu alta , tot timpul dorm pe scularaie (probabil ca or fi calde , eu stiu?)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2009 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"Life is better with animals."

Daca nu si-au "donat" pisicile audiofili - sa zic oare obsedati [?] de sculele lor, cum sa o dai pe a ta pt un BB ? Laughing
Chiar daca nu latra, si o pisica poate fi un mic paznic pt BB.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community