FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
EMMA Super Cup 2008

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Lun Ian 07, 2008 2:00 am    Titlul subiectului: EMMA Super Cup 2008 Raspunde cu citat (quote)

Buna dimineata!

European Mobile Media Association - EMMA - a lansat la Eurofinala din Danemarca - Herning 2007 - o noua competitie sub format EMMA @ Work

Ne-am inscris si noi si surpeize - surprize!
Sponsorii competitiei: Aiv/Alpine/Audison/Focal - au ales Romania ca fiind a cincea echipa participanta la aceasta prima editie.

Astfel, Echipa Romaniei, alaturi de celelalte echipe din Franta, Germania, Anglia si Cehia se vor confrunta intr-o competitie EMMA - competitie care consta in instalarea pana in luna Aprilie 2008 - mai exact Expo car&sound SINSHEIM 2008 a unor componente de top de la brandurile mentionate mai sus.

In revista COX tuning & sound a aparut episodul pilot. Luna de luna, in revista aceasta va apare, in exclusivitate, intreg serialul proiectarii, realizarii si definitiovarii sistemului audio care va reprezenta Romania la Sinsheim.

Masina pe care noi am ales-o este un Citroen C4 Picasso.

Produsele care vor fi instalate sunt urmatoarele:
Alpine F1 Status - Head Unit & processor
Focal - Utopia Berylium no 7, trei cai
Audison - 2 amplificatoare din gama LRX
Aiv - conectica

Informatii si detalii veti gasi accesand link-urile urmatoare:
www.emmanet.com
http://www.aummanet.com/thread.php?postid=414#post414
www.emma-romania.ro
http://forum.emma-romania.ro/index.php?board=22.0

Voi reveni cu detalii in cursul zilei!

Wink

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 07, 2008 2:00 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Mar Ian 08, 2008 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

The legend says that somewhere down deep in Transylvania it still exist in the air the shadow of a dark Count. In Herning 2007 we found out that it is no more a rummour and a sort of countdown started. Sinsheim 2008 - the bigest exposition of Car Audio in the world have brought back to life the dark forces from the old Castle of Transylvania. Count Dracula it seams to ask a great painter, Mr. Picasso itself, to design for him the… future car-audio automobile! The car was built… and now it come the time for the best car-audio vampires in Romania to join the picture!
Do you feel it in the air?
They are coming...



Sursa:
http://www.car-hifi.ro/2008/01/08/179/



Day One web.jpg
 Description:
 Filesize:  34.94 KB
 Viewed:  405 Time(s)

Day One web.jpg



_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Mar Ian 08, 2008 12:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Masina este un Citroen C4 Picasso!


07012008295.jpg
 Description:
 Filesize:  189.11 KB
 Viewed:  433 Time(s)

07012008295.jpg



07012008294.jpg
 Description:
 Filesize:  172.99 KB
 Viewed:  406 Time(s)

07012008294.jpg



07012008292.jpg
 Description:
 Filesize:  163.32 KB
 Viewed:  375 Time(s)

07012008292.jpg



_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Mar Ian 08, 2008 12:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si ultimile doua imagini...


07012008297.jpg
 Description:
 Filesize:  172.56 KB
 Viewed:  371 Time(s)

07012008297.jpg



07012008296.jpg
 Description:
 Filesize:  185.25 KB
 Viewed:  337 Time(s)

07012008296.jpg



_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
vladrasu



Conectat la: 07 Iun 2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sam Iun 07, 2008 11:07 am    Titlul subiectului: Masina de la EMMA 2008 Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

sunt interesat de ce s-a ales Audison in fata altor amplificatoare. Stiu ca sunt printre cele mai bune din lume dar oare care este diferenta fata de celelalte, oricare ar fi ea (subiectiva sau obiectiva).

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Lun Iun 09, 2008 7:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna dimineata,

Alegerea amplificatoarelor Audison gama LRX a dezamagit foarte multa lume deoarece Alpine a oferit varful de gama, F1 Ftatus - High End; Focal a oferit varful de gama, Utopia Be no. 7 - High End... pe cand Audison a oferit doua amplificatoare mediu gama, cu performante sub nivelul celorlalte componente amintite mai sus.
Nu a fost decizia noastra, a competitorilor, ci a sponsorilor Super Cup-ului precum si a organizatorilor competitiei.
Toate echipele, Anglia, Cehia, Franta, Germania si Romania am folosit aceleasi componente.

La editiile viitoare vor fi oferite alte componente.

Daca este sa vorbim de diferente ar trebui sa discutam in raport cu un alt model / brand... din aceeasi categorie...

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
VRAJY



Conectat la: 11 Mai 2007
Mesaje: 47

MesajTrimis: Lun Iun 09, 2008 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

lasa ca la urmatorul concurs va dau doua thesisuri pe 4 canale Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Sam Oct 04, 2008 7:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Informatii si detalii...

http://forum.emma-romania.ro/index.php/board,22.0.html

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Sam Oct 04, 2008 7:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Picassoul va fi expus la Finala Nationala EMMA 2008 - Craiova, 11-12 octombrie 2008.

http://forum.emma-romania.ro/index.php/topic,196.0.html

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mar Feb 03, 2009 11:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ionut, felicitari pentru realizare, este de exceptie Exclamation
Sus
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Dum Feb 22, 2009 10:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc Nicu,

A fost intradevar un proiect extraordinar.
S-au facut eforturi extraordinare pentru a reprezenta Romania la aceasta competitie in asa fel incat sa fim mandri si sa luptam pentru trofeu!
De remarcat ca fata de echipa Germaniei, echipa care nu a reusit sa afiseze masina.... nu comentez motivele... noi am reusit sa ii uimim pe toti nu numai prin instalare si sunet dar si prin modul original de expunere a proiectului... Pentru mine personal au fost momente pe care nu le voi uita niciodata... momente de optimism debordant: inscrierea Romaniei in competitie... momente de mare bucurie: selectarea Romaniei alaturi de celelalte tari (Anglia, Franta, Germania, Cehia) la prima editie a EMMA@work - SuperCup... momente de mare stress si dezamagire: lupta pentru Picasso,... momente de satisfactie, reusind sa creem o adevarata echipa, majoritatea dintre membrii punand mai presus de orice acest proiect... momente de disperare: ajungerea in punctul in care cu toata munca de promovare si de atragere de sponsori/parteneri, nu ne-am ales decat cu promisiuni desarte, in momentul critic reusid un nesperat ajutor de la importatorul Pioneer Romania!!! brand care nu avea nici o legatura cu competitia.... momente de maxima tensiune in terminarea sistemului, ajungerea la Expo Car&Sound Sinsheim / Germania la limita.... momente de reala exuberatie atunci cand persoane din staff'ul Focal (Dep. R&D) au ascultat Picassoul si au spus compatriotilor lor, concurenti in SuperCup, ca singura problema cu masina romanilor este aceea ca... "suna intradevar bine"... momente de un maxim suspans pe scena in momentul anuntarii campionilor....
Emisiunea ProMotor 24 ianuarie 2009:
http://www.promotor.ro/emisiune-promotor/emisiunea-din-24-ianuarie-3804781
Speram sa revenim cu surprize in acest, sa incercam sa mai indulcim gustul amar al crizei....

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community