FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
VAND GSM CONTROLLER

 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Publicitate
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
spiderman



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 20
Locatie: buzau

MesajTrimis: Mie Feb 11, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: VAND GSM CONTROLLER Raspunde cu citat (quote)

Controlerul GSM se utilizeaza in aplicatii ce presupun comanda la distanta a maximum 8 echipamente si monitorizarea a 4 intrari digitale cu notificarea starii prin SMS.

Aplicatiile utilizate pot fi: comanda la distanta a instalatiilor de incalzire/climatizare, notificarea cu privire la aparitia unor evenimente (efractie, incendiu, apropierea de temperatura de inghet, etc.), reset-ul (reinitializarea) unor echipamente aflate in zone izolate/greu accesibile ( case de vacanta, radio-relee...). Evident, aceasta enumerare mai sus nu sunt unle obligatorii , automatele GSM putindu-si gasi aplicabilitatea in domenii si situatii din cele mai variate.


Echipamentul se compune dintr-o interfata cu microcontroller care asigura prelucrarea informatiilor de la 4 intrari digitale, precum si comanda independenta a celor 8 iesiri, in functie de comenzile primite prin SMS si optional un telefon nokia 3310 (nu intra in pret).
Echipamentul se alimenteaza la o tensiune de intrare intre 10 si 14Vcc, sursa interna permitind si conectarea la instalatia unui autovehicul. Deasemenea este prevazuta si cu alimentare pentru telefon controlata de microcontroller.

http://i42.tinypic.com/vsm0qe.jpg

Un filmulet cu el in lucru.

http://www.youtube.com/watch?v=VCUyghzX-P0

PRET 150 LEI

Am si varianta copleta: controlerul, placa cu relee, telefon, alimentator la 300 LEI.

http://i44.tinypic.com/2cn9ggj.jpg

Deasemeni mai vand si un LCD vumeter la 150 LEI.

Un filmulet cu vumetr-ul

http://www.youtube.com/watch?v=K7bk99CuKSE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 11, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
spiderman



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 20
Locatie: buzau

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2009 11:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2009 12:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca te-ai priput cu acest up


dar, ca sa fii mai usor iertat, vin eu cu o intrebare: se poate pune la un alt telefon?



si intreb asta pentru ca m-ar interesa controllerul, dar vreau sa il pun la alta natie de telefon (din mai multe motive, toate serioase, unul dintre ele fiind ca 150 ron in plus pentru placuta cu relee si un telefon lipsit de perspective e enorm - n-o lua ca pe un comentariu rautacios, e doar unul dintre motive; altul ar fi ca, la nevoie, se poate strica si trebuie schimbat)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
spiderman



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 20
Locatie: buzau

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2009 9:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca stii alt telefon care stie de comenzi AT, teoretic se poate, eu cu alt tel. nu am incercat. In diferenta de 150 ron intra placa cu relee, telefon, cablu alimentare telefon si alimentator 12V plus munca de rigoare cu lipitul firelor in mufe etc. De aceea dau doar placa simpla fara a obliga pe cineva sa cumpere kitul complet, daca de uiti pe net gasesti un 3310 foarte rar sub 50 ron.

Bafta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
spiderman



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 20
Locatie: buzau

MesajTrimis: Sam Feb 21, 2009 7:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

UP
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
spiderman



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 20
Locatie: buzau

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2009 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sus
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Netcrusher



Conectat la: 13 Mai 2005
Mesaje: 2312
Locatie: Arad

MesajTrimis: Dum Mar 01, 2009 12:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citeste regulamentul si respecta-l!

Blocat definitiv!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Publicitate Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community