FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Nikkor 35mm f/1.8G

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
hashul33



Conectat la: 10 Feb 2008
Mesaje: 17

MesajTrimis: Lun Mar 16, 2009 11:08 am    Titlul subiectului: Nikkor 35mm f/1.8G Raspunde cu citat (quote)

Salut!

A incercat cineva noul obiectiv 35mm f/1.8G??
Ma bate gandul tare de tot sa-l iau insa nu vad inca pareri despre el...photozone.de il da ca fiind f reusit cu exceptia aberatiilor cromatice care par sa fie putin cam mari, pe slrgear.com parerile sunt cumva impartite...

Posed un D80 cu 16-85mm VR si simt lipsa unui prime luminos si cu DoF mic. 35mm ma tenteaza foarte tare intrucat vede exact ce vede si ochiul uman. Am incercat un 50mm 1.4 insa, desi f bun obiectivul, mi se pare greu de lucrat cu el la incadrari.

Multumesc tuturor
Mihai
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mar 16, 2009 11:08 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community