FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sugestie incinta hifonics hfi 12s4 2 buc

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
zein86



Conectat la: 06 Apr 2007
Mesaje: 10

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 3:41 am    Titlul subiectului: sugestie incinta hifonics hfi 12s4 2 buc Raspunde cu citat (quote)

doar ce am achizitionat 2 subwoofere hifonics HFI 12s4 ... trebuie sa le fac o incinta. am volume necesare pt cutie sealed si vented ... dar nu si pentru bandpass de ordinu 4 cum vreau eu. cine m`ar putea ajuta cu niste calcule sau sugestii ... orice. am atasat pdf`ul cu manualul difuzoarelor kre poate fi de folos. multumesc.

P.S.: masina este un golf 4 break. am avut inainte o cutie inchisa cu 2 subwoofere si o statie de 2 x 180W RMS ..am ramas cu statia si cu cele 2 suboofere noi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 3:41 am    Titlul subiectului: Mitica




HFi%20Subwoofer%20Manual.pdf
 Description:

Download
 Filename:  HFi%20Subwoofer%20Manual.pdf
 Filesize:  487.16 KB
 Downloaded:  128 Time(s)

Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 3:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa parametrii cred ca ar merge cel mai bine in boxe inchise
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zein86



Conectat la: 06 Apr 2007
Mesaje: 10

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 3:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mersi de sfat ... ma asteptam ca subwooferele sa mearga cel mai bine pe boxe inchise ... dar am sperat si eu :P
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 3:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

au qts-ul marisor, ca sa mearga foarte fain in vented trebuie sa fie cat mai mic
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zein86



Conectat la: 06 Apr 2007
Mesaje: 10

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 3:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok ... boxa inchisa ramane ... mai am o rugaminte .. niste modele de boxe pt 2 subwoofere plus o statie pe cutie .... ma avut pana acum clasicul trapezoidal ..si la fatza veneau subwooferele in margine ..si statia pe mijloc... daca stii vreun site sau ceva ...mersi mult si o seara buna :) . numai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 4:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Confused
Nu am inteles nimic din acest mesaj...

Vrei sa le faci trapez ?
Nu conteaza forma atat timp cat respecti volumul boxei, sa nu fie cub perfect ca asta nu a tare bun, in rest oricum

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zein86



Conectat la: 06 Apr 2007
Mesaje: 10

MesajTrimis: Mie Mar 25, 2009 1:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cautam un altfel de look ca sa zic asa ... pt o cutie cu 2 dif plus statia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community