FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sony PMW-EX1

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
devilcosmin



Conectat la: 17 Aug 2007
Mesaje: 18

MesajTrimis: Vin Iul 25, 2008 5:56 am    Titlul subiectului: Sony PMW-EX1 Raspunde cu citat (quote)

Ma intereseaza daca a testat cineva aceasta camera si daca poata sa imi spuna daca merge sa tragi si pe carduri sandisk de 16 sau 32 GB.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iul 25, 2008 5:56 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mar Iul 29, 2008 7:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

phuu si pe mine ma intereseaza dar m-am lasat pagubas
1 costa ff mult cardurile in jur de 800 de dolari cele de 32 si in plus iti incape ff putin in jur de 2 ore in hq
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
devilcosmin



Conectat la: 17 Aug 2007
Mesaje: 18

MesajTrimis: Mar Iul 29, 2008 11:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar am auzit ca poate sa traga si pe carduri sandisk si mai sunt unele de la panasonic care costa in jur de 100-200 euro dar nust daca sunt asa de bune ca cele de la sony pe care le recomanda ei.In final cred ca o sa optez ptr un sony Z7 (ca face de toate)Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
3DFX



Conectat la: 21 Mar 2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sam Mar 21, 2009 11:35 am    Titlul subiectului: Re: Sony PMW-EX1 Raspunde cu citat (quote)

devilcosmin a scris:
Ma intereseaza daca a testat cineva aceasta camera si daca poata sa imi spuna daca merge sa tragi si pe carduri sandisk de 16 sau 32 GB.


Nu stiu daca vine prea tarziu acest raspuns sau nu.
Eu am o camera Sony PMW-EX1 si sunt foarte multumit de ea.
Bineinteles ca merge sa filmezi si pe carduri Sandisk de 16 Gb si 32 Gb dar doar dupa ce faci un update de firmware la camera.
Eu folosesc foarte mult HDD ..prea putin carduri ..dar am si asa ceva ..si de la sandisk si de la sony

Aici puteti vedea un tutorial cum sa faceti update la firmware la Sony PMW-EX1

http://www.vimeo.com/2686923
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
BUBLE CORNEL



Conectat la: 13 Ian 2007
Mesaje: 91

MesajTrimis: Mie Mar 25, 2009 3:11 pm    Titlul subiectului: HVR-Z7 vs PMW-EX1 Raspunde cu citat (quote)

Am testat putin Z7 vs EX1. Baietii aveau si Z7 si EX1,cu ambele mergeau pe carduri,la EX1 foloseau un adaptor daca bine i-mi aduc aminte la SD card.I-am intrebat eu ,ce parere au despre cele 2 camere,raspunsul a fost "ESTE CAM ACELASI LUCRU" usor avantaj de partea la EX1.Toate bune pina la cit poate costa EX1 care termina acumulatorii in cel mult 2 ore.Un lucru m-a bucrat la Z7 si o spun cu incredere,in plan indepartat (fundal) Z7 are mai multa profunzime decit EX1,pe distante mai mici s-au chiar intr-o sala are avantaj EX1. Fiecare face si dupa cum are bani,eu personal deocamdata nu dau Z7 pentru EX1 doar pentru citeva avantaje de care ai sau nu ai nevoie de fiecare data, Z7 are avantajul ca merge si pe carduri si pe casete,nu este putin lucru,si ca design este mai frumoasa Z7. Sa nu se inteleaga din comentariul meu ca nu se merita EX1,dar costul camerei cu tot ce-i trebuie este prea mare pentru ce ai putea face cu ea in plus fata de Z7.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community