FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
RIP Teo Peter...

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 578
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2004 9:59 pm    Titlul subiectului: RIP Teo Peter... Raspunde cu citat (quote)

Mie efectiv mi-au dat lacrimile cand am aflat de la TV despre tragicul deces al fostului membru COMPACT Sad Sad Sad ... mai multe nu pot sa scriu...sunt de-a dreptul socat de aceasta stire...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 04, 2004 9:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
DELL



Conectat la: 28 Sep 2003
Mesaje: 324
Locatie: TM

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2004 11:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-l ierte Dumnezeu! Candva Compact a tinut steagul sus al muzicii rock romanesti, si Teo Peter a fost unul din membrii marcanti ai band-ului. Pacat...
_________________
Inspiration is the Mother of Invention. Desperation is its Father.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Sam Dec 04, 2004 11:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

este clar ca americanul (care a si fugit din tzara - ce rusine pentru ambasada si ce imagine proasta pentru USA, daca nu-l aduce inapoi la proces!) este de vina insa soferii de taxi conduc ca niste dementzi si eu nu vad nici unul sa semnalizeze vre-o schimbare de directie, iti taie calea pe orice directie, depasesc depasirile, se baga si pe contrasens sa fie primii la semafor, etc. Mereu am zis ca trebuiesc amendatzi din oficiu in fiecare saptamana pe motivul ca sunt soferi de taxi in Buc.
Accidentul ala nu s-a produs nici la 50km/ora nici la 60km/ora! ci la mult mai mult, probabil 100Km/ora.
Sus
kork



Conectat la: 11 Apr 2003
Mesaje: 270

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2004 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ati uitat ca tara noastra a semnat un act prin care se obliga sa nu urmareasca penal nici o persoana de cetatenie americana ? Mad
_________________
Ionut Dipse
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
X5



Conectat la: 10 Sep 2004
Mesaje: 47
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2004 11:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kork a scris:
Ati uitat ca tara noastra a semnat un act prin care se obliga sa nu urmareasca penal nici o persoana de cetatenie americana ? Mad

Da stiam de asta...acuma americani pot face orice in romania fara sa ii pedepseasca nici o instanta de judecata din romania...iar in S.U.A la ei fiti siguri ca le da drumul in libertate Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2004 2:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Romania a semnat un acord bilateral cu SUA de a proteja soldatii americani de urmarirea la Curtea Penala Internationala pentru judecati de razboi, ca genocidul sau crime impotriva umanitatii.

Cum nu e cazul aici (evident), respectivul soldat american va fi pedepsit.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 12:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lasa ca exista precedente... GI urmarit pentru violul unei fetite de 12 ani in Filipine si care rade in nas justitiei...
Eu incep pariurile... (desi... e macabru, asi fi preferat de 100 de ori sa nu am astfel de "subiect")
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 10:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu a luat 15 ani de inchisoare in SUA ?
Eu asa am citit mai demult intr-un ziar de cazul din Filipine .

Americanii nu glumesc si nu au mila cu violatorii de copii.

Anyway , este o dezonoare pentru ambasada americana ca a putut sa comita un asemenea gest .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dumnezeu sa-l odihneasca....
Cam ciudata explicatia ambasadei: " pana la finalizarea anchetei e nevinovat".... Si in America daca o comitea nu avea voie sa paraseasca orasul sau statul in care a facut accidentul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 11:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dumnezeu sa-l odihneasca, mare pierdere pentru muzica Romaneasca.

Pana la finalizarea anchetei exista "prezumtia de nevinovatie" care la Americani chiar functioneaza .... desi, din ce am vazut eu la TV omu e vinovat.

BTW, am vazut si eu aseara interviul cu ambasadorul Americii si pentru 1 minut cat a durat am avut senzatia ca revad interviul cu Basescu de dupa alegeri, nepregatit, parea ca nu stie ce vrea sa spuna, muta vina tot timpul pe "factorii de decizie de la Washington" care studiaza problema. S-a cam facut de cacao.

BTW2, puscasu' lu peste prajit a iesit din tara printr-un aeroport, ca doar nu functioneaza teleportarea. Daca tineau mortis ai nostri puteau sa-l opreasca.

BTW3, soferii de pe masinile CD conduc de parca ar avea si imunitate pe sosele. Ii doare-n basca de trafic / reguli de circulatie ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
X5



Conectat la: 10 Sep 2004
Mesaje: 47
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 11:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dumnezeu sa-l odihneasca
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 3:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zamby a scris:
Daca tineau mortis ai nostri puteau sa-l opreasca.

Nu sunt foarte sigur ca il puteau opri.

Din pacate (pentru noi, in acest caz), din punct de vedere legal, ambasada americana avea tot dreptul sa-l trimita acasa, fara acordul statului roman.

Accidentele rutiere nu intra in aria de acoperire a acordului privind imunitatea militarilor americani in fata Curtii Penale Internationale, care se refera la crime de război.

Toti diplomatii si personalul administrativ al unei ambasade aflati la post in strainatate beneficiaza de imunitate, conform Conventiei de la Viena privind relatiile diplomatice.

Asa ca mai vedem ce se va intampla cu Mr. Robert Christopher, seful corpului de puscasi marini ai ambasadei SUA.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 10:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu are rost sa atribuim Americii vreo vina, mai degraba noua...Soldatul american nu a plecat de nebun in America, a fost chemat, doar e soldat si trebuie sa se supuna ordinelor, daca pleca de nebun se numea dezertare. E normal sa fie judecat si sa faca parnaie la el in tara pt. ca la noi conditiile in inchisori sunt cum sunt (inumane as putea spune).
Decat sa ne luam de americanul asta mai bine am discuta despre Prunus de la Voltaj, despre nevasta lui Adrian Paunescu, despre cum se muta trecerea de pietoni intr-o noapte, etc, etc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Lun Dec 06, 2004 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si astea sunt subiecte...insa evacuarea lui din tzara asa repede neanuntzat si peste noapte denota dispretz la adresa statului roman si la adresa noastra. Daca nu sunt atenti cum rezolva incidentul pot creea si la noi un sentiment antiamerican asa cum au facut si pe la altzii. E clar ca tipii au proceduri clare si ca individul este la ordin insa trebuiau sa anuntze public retragerea acestuia, de ce o fac precum si diverse exprimari de regrete, nu conta daca mint, important era sa-si exprime respectul si interesul pentru opinia noastra.
Sus
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Mar Dec 07, 2004 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai dreptate cu plecatul in graba, aici au gresit....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community