FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cum fac o conectare/setare?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bdl



Conectat la: 11 Mai 2003
Mesaje: 80
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Mai 24, 2009 6:39 pm    Titlul subiectului: Cum fac o conectare/setare? Raspunde cu citat (quote)

Am o problema.
Datele problemei: placa de sunet este soundblaster x-fi fatality champ series.....vreau sa scot semnal analog stereo de la ea (panou frontal sau spate nu conteaza) si sa-l trec intr-um ampl stereo onkio tx 2500mkII.Intrarile in ampl sint numai mufe rca.
Problema mea este ca nu stiu care mufe scot semnal analog sau cum le setez sa scoata din soft.....
Orice sfat e binevenit....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mai 24, 2009 6:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
24fret



Conectat la: 17 Mar 2008
Mesaje: 430
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 25, 2009 11:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mufa verde scoate semnal analog stereo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bdl



Conectat la: 11 Mai 2003
Mesaje: 80
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Mai 26, 2009 4:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am nici o mufa verde.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
damnwords



Conectat la: 10 Mai 2008
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti/Constanta

MesajTrimis: Mar Mai 26, 2009 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cumpara un cablu care are la un capat un jack stereo mic, si la celalalt capat 2 rca.
si asta e tot, placa ta de sunet are in ea convertor da.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bdl



Conectat la: 11 Mai 2003
Mesaje: 80
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Mai 26, 2009 4:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am un cablu din ala, din pacate deocamdata l-am conectat la mufa de casti de pe panoul frontal...alea din spate unele sint pt boxe sigur, din cele doua disponibile ramasa in spate pe placa efectiv nu-mi dau seama care scoate semnal analog....probabil o sa o iau pe incercari...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community