FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ajutor mare si urgent la alegerea unui divx player

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
iladi



Conectat la: 27 Noi 2003
Mesaje: 14

MesajTrimis: Joi Noi 27, 2003 12:49 am    Titlul subiectului: ajutor mare si urgent la alegerea unui divx player Raspunde cu citat (quote)

m-am hotarat sa-mi cumpar un divx player. am vazut pe diferite situri din germania oferte incredibile la 99 eu, sau altele mai credibile la 130 eu. CE SA ALEG? am vazut un KISS DP 450 si e foarte bun la calitate, dar pretul e spre 170 eu. am citit in revista (MERSI) despre progresive scan, asa ca inteleg ca nu e un "trebuie". ce altceva sa urmaresc? cum sa fac alegerea? un raspuns fulger ar fi mai mult decat binevenit, caci ak pe cineva care merge CURAND (maine Very Happy) in germania si il poate aduce.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Noi 27, 2003 12:49 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 27, 2003 1:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu personal as merge totusi pe cel de la KISS, pentru ca intradevar toata lumea il lauda ca un player bun.

Alternative decente sunt LiteOn LVD-2002 (pe la 130 de Euro) si Philips DVD737 (care e aproape la acelasi pret cu KISS, si e totusi... Philips, insa are ceva mai putine extra-uri decat concurenta).

Restul e un joc de noroc - pot sa fie foarte bune, sau la fel de bine se pot dovedi niste petarde. Si daca doamne fereste ti se strica, numai transportul pana prin Germania si inapoi te duce la mai mult decat diferenta pana la KISS.

Plus ca cei de la KISS au dovedit ca sunt foarte harnici la a lansa update-uri de firmware pentru a asigura compatibilitatea cu versiunile noi de formate DivX si de subtitrari, plus a repara eventualele bug-uri. Ai si modelul DP-1000, care e ceva mai nou si o idee mai ieftin decat 450-ul.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
iladi



Conectat la: 27 Noi 2003
Mesaje: 14

MesajTrimis: Lun Dec 08, 2003 11:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

10x pentru sfat. azi l-am primit si nu regret deloc alegerea facuta Very Happy

acum as mai avea nevoie de un sfat: un sistem 5.1 cu intrare digitala (coax sau optic). cat mai ieftin Smile nu ma am voie (Very Happy) sa cheltui multi bani. momentan solutia receiver/boxe imi este clar interzisa. as merge pe un sistem 5.1 de computer, deocamdata. am gasit un sistem cu intrare digitala la 133 $ !!!! Kinyo D-655. are cineva detalii? pe site, se lauda ca ar fi oem pentru creative si teac. daca sunteti amabili, as dori si alte sugestii, dar mentionez ca sunt la buget redus si nu am nevoie de putere mare din motive de vecini tembeli Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 09, 2003 12:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai putea incerca niste modele Creative. Stiu ca unele au conectare digitala, dar nu iti pot spune exact care. Incearca pe www.flamingo.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
iladi



Conectat la: 27 Noi 2003
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mar Dec 09, 2003 11:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mercic de sfat, dar am gasit REVISTA si m-am cam lamurit.

PS buna tinuta grafica, interesant continutul, tineti-o tot asa Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Wolv



Conectat la: 27 Oct 2003
Mesaje: 124
Locatie: Piatra Neamt sau Iasi

MesajTrimis: Mie Dec 10, 2003 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca Genius 5.1 ! LA UltraPro sint pe la 6,2 mil ! Au incinte din LEMN , spre deosebire de Creative la care sint din plastic jegos !
Sint mai bune decat orice CREATIVE la acelasi pret !
Macar asculta-le inainte de a te infinge in altceva !

Bafta !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community