FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
JBL MRX Series

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Popovici Florin



Conectat la: 21 Ian 2008
Mesaje: 7
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 4:37 am    Titlul subiectului: JBL MRX Series Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Stie cineva ceva despre JBL MRX Series? Tara unde se produc, cum se comporta, pro sau contra, etc...
Stima celor care isi dau cu parerea in acest subiect.

_________________
Popovici Florin
mobil 0751 220 490
e-mail florinpopovici74@gmail.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 01, 2009 4:37 am    Titlul subiectului: Mitica




mrx518.JPG
 Description:
 Filesize:  46.37 KB
 Viewed:  260 Time(s)

mrx518.JPG


Sus
NickS



Conectat la: 23 Iun 2005
Mesaje: 13
Locatie: SIBIU

MesajTrimis: Vin Iun 12, 2009 12:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt si eu interesat de aceasta serie de la JBL
As vrea sa cumpar aceste boxe:
http://www.prolighting.de/Artikel/6777/759/15_JBL_MRX_515_Passive_Fullrangebox.htm

In prezent detin aceste boxe de care sunt foarte multumit insa as vrea sa stiu parerea voastra daca merita diferenta de bani.
http://www.prolighting.de/Artikel/6771/759/15_JBL_JRX_115_2_Weg_System_250W_RMS_1000W_Peak.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Vin Iun 12, 2009 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este o diferenta mare intre MRX si JRX.

JRX este o serie mai mult decat ieftina, destinata utilizarilor auxiliare ( scoli, monitorizare, aplicatii semi pro ). Au un driver mic ( un tweeter ), cu bobina de 1 inch. Acest fapt determina o filtrare cu punct de taiere foarte ridicat, fapt pentru care sunt probleme de dispersie.
Daca la 0 grade este ok, la 45 grade nu mai este in regula.
Pe de alta parte, nu rezista la puterea decalarata decat daca nu se intra in distorsiuni. Chestie subiectiva, dealtfel. Stiu oameni care au facut praf inaltele dupa 10 minute de mers in forta, in timp ce altii merg cu acestea fara probleme de 2 ani.

MRX este o serie ceva mai profesionala.
Driver relativ serios, cu bobina de 1,5 inch, difuzor de joase cu sasiu din aluminiu si magnet neo, 400w rms, etc

Pretul este cam mare ( 750 Euro / bucata, daca am citit bine ), in opinia mea, dar asta este, brandul costa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NickS



Conectat la: 23 Iun 2005
Mesaje: 13
Locatie: SIBIU

MesajTrimis: Joi Iun 18, 2009 4:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi frumos de raspuns !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dj su9cut



Conectat la: 01 Dec 2004
Mesaje: 204
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 13, 2009 1:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am un sistem jrx. monitoarele lasa de dorit subu e ok cel putin ptr ce am eu nevoie. sti cum e aia... cat dai atata face. daca iti permiti mrx go for it Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
floxy



Conectat la: 02 Iul 2006
Mesaje: 57
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Joi Iul 23, 2009 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare

Vorbeam in thread despre seria MRX. Oricum felicitari si pt JRX.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
dj su9cut



Conectat la: 01 Dec 2004
Mesaje: 204
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 24, 2009 2:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citeste mai bine tot threadu intainte sa deschizi gura Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community