FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Marantz AV9000 Ajutor Service

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Pasarel



Conectat la: 17 Apr 2007
Mesaje: 11
Locatie: Barlad , Iasi

MesajTrimis: Lun Iul 20, 2009 10:31 am    Titlul subiectului: Marantz AV9000 Ajutor Service Raspunde cu citat (quote)

Crying or Very sad Crying or Very sad Am o problema cu preamp/procesorul meu marantz av9000 si as vrea sa va intreb daca stiti un service bun unde pot sa-l repar .... Rog seriozitate daca se poate ... Stima tuturor utilizatorilor de pe forumul HI-FI Romania Crying or Very sad!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iul 20, 2009 10:31 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 21, 2009 11:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut
S-ar putea sa-ti fie de folos
Hi-Life.ro / Contact

Adresa: Bd.Ion Ionescu de la Brad nr.1A, Cladirea ''Baneasa Airport Tower'' Sector 1, Bucharest
Tel/Fax: +40-31620-85-41/42
E-mail: office@hi-life.ro

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cosmin_adrian20



Conectat la: 25 Mai 2007
Mesaje: 49
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 22, 2009 7:55 pm    Titlul subiectului: Salut Raspunde cu citat (quote)

Il desfaci, il pui pe osciloscop, il masori, etc.

Invata sa il repari singur si asta o sa iti aduca o gramada de avantaje.

Nu e greu, trebuie doar sa ai vointa.

Succes!

_________________
"Cea mai mare satisfactie a unui om este propria personalitate" Arthur Schopenhauer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bloggerX



Conectat la: 02 Iun 2009
Mesaje: 69
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 23, 2009 9:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Romanul stie sa le "faca" pe toate, de asta nu e bun la nimic!
Sa invatam sa ne facem meseria bine iar pentru restul sa avem bani sa platim Very Happy . Asta ne va aduce foloase mai mari in viata decat daca avem calificarile de instalator, faiantar, zugrav, electrician, mecanic auto, tinichigiu, electronist, programator
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Pasarel



Conectat la: 17 Apr 2007
Mesaje: 11
Locatie: Barlad , Iasi

MesajTrimis: Lun Iul 27, 2009 3:21 pm    Titlul subiectului: Aiurea ..... Raspunde cu citat (quote)

Nu vreau sa fac vreo belea .. umbland prin el degeaba . O sa il duc la Hi-LIFE in Bucuresti ca am vb cu ei si mi-au zis ca poate fi adus in serviceul lor. Ce parere Aveti de firma asta ? HI-LIFE sunt serios. A mai reparat careva ceva la ei ? sau vizitat magazinul ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 28, 2009 8:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut .Eu am fost in showroom-ul lor sa ma uit dupa niste cabluri si conectori ,n-am reparat nimic la ei pt ca nu am aparate din gama pe care o aduc ei respectiv Marantz,McIntosh.Cred ca sunt ok ca-s ditamai firma.

Nu stiu acum ce preturi au la service.
Bafta

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cosmin_adrian20



Conectat la: 25 Mai 2007
Mesaje: 49
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 30, 2009 8:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bloggerX a scris:
Romanul stie sa le "faca" pe toate, de asta nu e bun la nimic!

Dar tu ce stii sa faci?
Daca nici unul dintre noi, nu am pune aparatul de masura pe cablaj, atunci am fi o tara de teoreticieni si atat!

_________________
"Cea mai mare satisfactie a unui om este propria personalitate" Arthur Schopenhauer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 31, 2009 6:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cosmin_adrian20, exagerezi...
Un osciloscop costa cat un receiver....si trebuie sa stii sa il folosesti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosmin_adrian20



Conectat la: 25 Mai 2007
Mesaje: 49
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 06, 2009 12:52 am    Titlul subiectului: x Raspunde cu citat (quote)

O costa, dar se pot si imprumuta. Plus ca sunt politehnicile pline de osciloscoape (un pachet de cafea laborantului si poti sa masori linistit).
Utilizarea este usoara.
Vointa sa fie!
Succes!

_________________
"Cea mai mare satisfactie a unui om este propria personalitate" Arthur Schopenhauer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Joi Aug 06, 2009 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bloggerX a prins cel mai bine ideea. Felicitari!!! Asta sta la baza economiilor din occident. Nu trebuie sa stim o suta de meserii si sa ne bagam nasul peste tot. Fiecare trebuie sa manince o paine. Daca noi o facem pe instalatorul, mecanicul, zugravul etc. astia o sa moara de foame si noi o sa ne bucuram la un te miri ce minuscul castig (asta in cazul in care iese bine).

Pasarel, ai mai multe sanse sa reuseasca cei de la service sa-l repare decit daca iti bagai tu nasul sau chemai un "bun prieten care se pricepe". Ramane doar pretul reparatie sa-l poti digera Smile.

Bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mobius



Conectat la: 17 Sep 2005
Mesaje: 210
Locatie: TM

MesajTrimis: Mie Aug 19, 2009 12:06 am    Titlul subiectului: Re: Salut Raspunde cu citat (quote)

cosmin_adrian20 a scris:
Il desfaci, il pui pe osciloscop, il masori, etc.

Invata sa il repari singur si asta o sa iti aduca o gramada de avantaje.

Nu e greu, trebuie doar sa ai vointa.

Succes!


Din pacate va veni si ziua in care te va durea un dinte.
Sincer, nu as vrea sa fiu in locul tau atunci.
Nu ca s-ar gasi cineva care ar vrea. Dar DIY ... brrrr.

_________________
Forget perfection, you`ll never reach it !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community