FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Yamaha rx-v3800 vs Denon 3808
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Sam Mar 14, 2009 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

todiion nimeni nu poate sa-ti faca un clasament obiectiv al receiverelor in jurul pretului de 1500E. Nu ai unde sa asculti, testa, palpa toate sculele pe care le doresti; In special in domeniul Home Theater la pretul acesta pt ca nimeni nu sta pe stoc cu aceste scule. Populare in romania sunt Arcam, Cambridge, Denon, H K, Marantz, Nad, Onkyo, Pioneer, Rotel, Yamaha. Toate au plusuri si minusuri si alegerea este o chestie de gusturi.
Modelele de care ai intrebat nu se mai fabrica, au fost inlocuite de Yamaha 3900 si Denon 3808A; al doilea nu are decat un update la software, modelul a fost destul de apreciat si fost lasat in fabric ca si hardware. Cauta pe net, de pref in germania preturile pt modele dorite de tine, fa o comparatie cu ofertele pe care le ai, ia o decizie la ce te intereseaza si cauta sa le asculti pe cat posibil.
Multa bafta!

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Mar 14, 2009 9:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
todiion



Conectat la: 26 Ian 2008
Mesaje: 99

MesajTrimis: Dum Mar 15, 2009 2:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt in mare dubiu deoarece cu 1000 euro pot lua un Denon A1SR cap de serie in 2004. Totusi ma gindesc ca modelel noi sunt mult mai performante. Din aceasta cauza intreb pe cine a mai ascultat diferite scule apoi ma apuc si eu de ascultat ,dar vreau sa restring cercul de receivere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Dum Mar 15, 2009 9:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O buna impresie mi-a lasat un KENWOOD KRF-V7090D, o constructie solida si un sunet OK pentru gama lui de pret.
Merita sa iei in considerare si aceasta varianta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Dum Mar 15, 2009 2:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca sa cumperi un receiver multicanal 7.1 care sa aibe HDMI 1.3 ca sa fie compatibil cu playerele BluRay.
Sus
todiion



Conectat la: 26 Ian 2008
Mesaje: 99

MesajTrimis: Lun Mar 16, 2009 12:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din cite citesc pe forum se pare ca Denon cu Triangle e combinatia mai reusita. Mai sunt si alte pareri?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 16, 2009 12:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incercati si Marantz cu Triangle. Triangle sunt mai agresive si ar trebui sa se impace bine cu Marantz, care are un sunet cald, placut, spre analogic Wink
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iul 05, 2009 2:34 pm    Titlul subiectului: aha Raspunde cu citat (quote)

Ca si fost posesor de denon 3801 si 3805 - recomand denon .
au dinamica si detaliu foarte bun .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radub



Conectat la: 23 Apr 2005
Mesaje: 299
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 09, 2009 8:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Todiion, ai un MP de citit ... vezi la mesaje!
_________________
Home of Audio Hi-Fi : www.realacustic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dragogabriel



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 100
Locatie: UK

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 6:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam aceasi dilema am avut si eu si am optat catre Yamaha pentru ca asta am gasit imediat disponibil. Nu faci o greseala daca il cumperi (probabil acum varianta 3900).
_________________
Gabi
Yamaha RX3800 Canton GLE409 Pioneer LX60d Arcam MS250
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community