FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Compatibilitate AV Receiver 7.1 si Boxe Surround

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 24, 2009 12:42 am    Titlul subiectului: Compatibilitate AV Receiver 7.1 si Boxe Surround Raspunde cu citat (quote)

Sunt in dilema, am un Yamaha av 2700 si as vrea sa-l schimb cu dsp 3900, posed PSB complet, t65 fata, b25 spate si c60 centru, insa este ceva ce nu imi place . . . mi-as dori mai mult dinamism, inalte mai multe, ma puteti ajuta ? ce merge bine cu un av Yamaha ? KEF ar fi ok ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Aug 24, 2009 12:42 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 24, 2009 12:45 am    Titlul subiectului: Re: Compatibilitate AV Receiver 7.1 si Boxe Surround Raspunde cu citat (quote)

De mentionat ca si Denon ar putea fi un change . . . cu Focal, Elac, KEf ??? am citit pe multe forumuri , discutii incendiare, stiu ca opiniile sunt subiective in functie de urechea fiecaruia, insa eu vreau putere, dinamism, inalte bune insa nu zgomotoase, candva aceste boxe le foloseam cu NAD si sincer sunau mult mai bine, e limpede ca e vina lui Yamaha ca nu isi gasesc compatibilitatea aici, rog raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 31, 2009 5:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut
Parerea mea este ca Nad-ul este in match-ing perfect cu PSB.Ar mai fi si Anthem si Parasound dar sa fie si bani.Eu am receiverul Nad T754 cu T65 pe fata si e senzational pentru cat am dat pe ele(boxe si receiver).da Yamaha, nu pentru ca nu e ok, nu se pupa cu boxele si scapi de chinuri Wink
Si eu vreau pe spate B 25 si C 40 pe centru si gata cu home cinema-ul pentru ceva vreme.E de ajuns.
Ia-ti ceva mai bun de la Nad de ex Masters

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Hentai



Conectat la: 03 Noi 2006
Mesaje: 161
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Aug 31, 2009 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ati incercat vreun sub cu PSB-urile? Ce ar merge bine?
_________________
All audio, no attitude!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot sub de la PSB, e unul de 2400 lei cica se aude bine.
_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 3:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.avstore.ro/boxe/psb-speakers-subseries-6i-subwoofer/
_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 8:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vedeti ca vinde cineva niste suburi suparate(Mission parca).
Daca n-as fi cu un picior in groapa as lua si eu 2 bucati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu02



Conectat la: 08 Sep 2009
Mesaje: 14
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 13, 2009 12:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pt tipul care are yamaha

eu am reciver sony , doresti sa ne intilnim sa facem o auditie la mine , si apoi la tine

la fel nici eu nu sunt multumit de sunet , se aude prea inchis , nu are inalte cum trebuie, boxele mele sunt bose

tel 0723059914
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 13, 2009 2:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa indelungi studii pe forumurile de specialitate, am observat ca oamenii deja pun Onkyo pe primul loc in acest moment care merge perfect cu Canton si Denon cu Elac ! Ca idee deja ma imbata gandul sa vand ceea ce am in speta T65 + B25 + C40 de la PSB si setul Yamaha, firesc ca am un sub PSB insa nu l-as da ptr nimic in lume, este senzatie totala Smile, astfel incat m-as baga desigur pe Denon combinat cu Focal, insa ar trebui sa iau un pret bun pe ce vand acum , daca nu reusesc acest lucru va trebui sa tot pun luna de luna banuti la pusculita, insa la cum merge treaba la anul pe vremea asta macar AV si un BlueRay sa ma procopsesc ! Bafta la toata lumea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community