FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ca audiofil iti place muzica rock ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Ca audiofil iti place muzica rock ?
Da
76%
 76%  [ 83 ]
Nu
6%
 6%  [ 7 ]
Doar cateva piese din gen
17%
 17%  [ 19 ]
Voturi totale : 109

Autor Mesaj
edytza



Conectat la: 18 Dec 2006
Mesaje: 256
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Noi 21, 2009 8:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fiecare gen de muzica are ceva frumos , tocmai de aceea imi place bocelli alaturi de manowar , singura diferenta in cazul meu sunt reglajele facute pe eq.........trebuie potrivite in functie de gen Very Happy
_________________
AKAI AM 2450 +KENWOOD KL 4060-vintage
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Noi 21, 2009 8:56 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
valistr



Conectat la: 05 Ian 2008
Mesaje: 34
Locatie: constanta

MesajTrimis: Sam Noi 21, 2009 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DA, imi plce Rock-ul, ca ascultator de muzica. Defapt, imi place Rockul de cu muult inainte sa incep sa am pretentii audiofile. Acum, ca incep sa descopar ce inseamna un sunet de calitate, tot Rock ascult.

In opinia mea, cateva albume Rock de referinta care au o calitate superioara a inregistrarii ar fi: Iron Maiden - Seventh son......, Fear of the Dark(variantele remasterizate); Metallica - Black album; Exodus - Tempo of the damned; Crematory - Believe, Awake.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 9:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
..A devenit revista Bravo o referință în materie de clasificări? Să fim serioși.
Rock-ul se trage din rock'n'roll. (Comuniștii denumeau muzică "pop" muzica rock, pentru a evita pe cât posibil termenul de rock, care pentru ei simboliza libertate etc. )


Normal ca nu am mentionat ca fiind Bravo revista de referinta.Doar ca etichetarea cu pricina o mai gasesti si prin Rolling Stone,Billboard sau alte publicatii.Apropo italienii erau sau sunt comunisti? Shocked
Mie unul asa ca idee imi plac KISS AC/DC Whitesnake Led Zeppelin Aerosmith deci nu sunt fan Madonna Wink

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community