FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Blu-Ray - Denon 2500BT sau Marantz bd7004 ???

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Noi 22, 2009 3:12 pm    Titlul subiectului: Blu-Ray - Denon 2500BT sau Marantz bd7004 ??? Raspunde cu citat (quote)

Am ajuns si la achizitionarea unui blu-ray.... Rolling Eyes
Am de ales intre Denon 2500BT si Marantz bd7004 ...
Cine are cunostinta sa-mi spuna si mie avantajele si dezavantajele acestor aparate...sa nu-mi para rau de banuti Laughing
Am citit multe despre aceste firme dar vreau ceva mai concret ....Multumesc .

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Noi 22, 2009 3:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Noi 22, 2009 9:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar nimeni nu se scalda intre aceste aparate ? Shocked
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 11:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

2500 este "doar" transportor si a iesit din fabricatie. Il mai gasesti pe stoc la unii distribuitori. Imaginea este buna si sunetul de asemenea. Este bine facut, multi bani s-au dus pe sasiu. Si eu am vrut sa-l iau dar m-am decis la DBP-2010. BD 7004 de abia a aparut, nu sunt sigur ca il vinde cineva asa ca nu se prea poate face o comparatie.
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
seamaster



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 368
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 2:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

BD 7004 de abia a aparut, nu sunt sigur ca il vinde cineva asa ca nu se prea poate face o comparatie.

http://www.price.ro/preturi_marantz_bd7004_239326.htm

salutari.

_________________
I DON'T REGRET MY PAST, I JUST REGRET THE TIME I'VE WASTED WITH THE WRONG PEOPLE !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Personal ti-as recomanda seria 80 de la Panasonic.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 10:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"steliani" Ce vrei sa spui de denon 2500bt ca e doar transportator ?
Am vazut ca mi se recomanda BD 80 de la panasonic .....Oare de la Onkyo nu este mai buna alegere ? Onkyo BD507 . Question

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2009 11:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Denon 2500BT are pe spate o singura mufa de HDMI, nimic altceva; da afara imaginea si sunetul in digital. Trebuie sa il cuplezi la un receiver din ultima generatie care sa stie sa decodeze bitstream pt DTS HD. Nicio problema pt tot ce a aparut dupa 2008.
Am avut Panasonic BD50. In general am o parere buna despre Pana dar personal merg pe marci de high end. Cred ca si Pioneer LX 52 ar trebui sa fie luat in consideratie. Nu am nimic cu Onkyo, dar eu nu am testat si vazut nimic de la ei. Ce pot sa-ti spun este ca la review, afara, Denon DBP 2010 sta bine, iar pretul este undeva la 700E. De altfel il folosesc de vreo 3 luni si sunt chiar multumit de el..cu mici minusuri.

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Noi 26, 2009 10:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai dreptate , pretul la Denon 2010 este foarte bun.......
As merge pe aceasta optiune......(financiar vorbind). Am auzit ca nici panasonicu BD80 nu e rau....

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Noi 26, 2009 10:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar care ar fi minusurile lui ?
Sper sa nu fie asa mari incat sa renunt la el ....Receiverul este Onkyo TX-SR706

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Vin Noi 27, 2009 4:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am avut 4 playere in casa in ultimii aprox doi ani de cand am decis sa trec la formatul asta. Un Sony PS, Sony 350, Pana 50 si Denon 2010.
Este bine facut, mufe aurite pe spate. Sunet f bun, chiar mai mult decat ma asteptam. Imaginea este de buna calitate, fluenta fara probleme. Decodeaza tot, da 7.1 afara in analogic, este profil 2. Imaginea scanata de pe DVDurile originale este f buna, surprinzator de buna pt un player care nu foloseste un upscaler de marca.
Ca minusuri ar fi: Lipsa unui buton de main power ( ca la mai toate modelele aparute pana acum). Codurile de telecomanda sunt identice cu cele de la modelele mai vechi Denon DVD, devine o problema cand ai mai multe scule. Afisajul este spartan, indica cam putin...Se incalzeste la fel ca toate celelalte modele vazute de mine ( numai la redarea BR), iar ventilatorul mi-as fi dorit sa fie mai silentios. Are aceiasi timpi mari de incarcare, poate mai rapid cu 5 sec fata de Pana.

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community