FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Setare THX la boxe ???
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 2:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca nu ma fac de ras ........ce vrei sa spui cu "flagshipul SR8002" ???
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 2:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 2:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SR8002 - Receiver Marantz SR8002.
flagship - cuvant uzitat in audio-video - varf de gama aka cel mai bun din categorie.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 3:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mereu m-am intrebat daca este o lipsa a receiverului privind faptul ca nu are nimic din grupa THX , sau poate diferentele sint foarte mici intre cu si fara THX .
Cred ca ar fi interesant o ideie pe acesta tema , de la cei ce pot testa variante cu si fara THX.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 3:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La Multi Ani 2010 pentru toti forumisti !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc...si sper sa nu fiu subiect de distractie....
Sunt putin "bolnav" cu sunetul si imaginea.. Very Happy .. de aceea bag ca prostu' bani in aparatura.

Cat tine de receiver asta am si eu in plan....Un SR8002 si sa fac o schimbare pe fronturi...
Inlocuiesc Mission M34i cu B&W 683...

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Ian 01, 2010 3:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La capitolul receivere , s-a discutat mult pe aici si majoritar s-a discutat de Yamaha/Denon . Acuma poate ca sunetul de Marantz este mult mai gustos decit la celelalte.
Dupa parerea mea , la un receiver AV este important cite sali sint incluse [ salile =licenta ; deci cresc costul aparatului] , cit poate sa matrixeze si ce calitate ofera la matrixare , cit este de prietenos in facilitatile meniului si iti permite a implementa propia conceptie in DSP .
Este evident ca daca este folosit doar ca amplificator , fie in 2d , fie in multicanal , deja intram in capitolul nuanta de sunet la iesire si gustul fiecarui om .
Eu am un Yamaha si pot sa spun ca la 6 luni dupa achizitie am putut sa ma obisnuesc si sa ii cer ce imi place ;am observat ca in timp mi se schimba gusturile ; cred ca este important ca piesa sa ofere multa mobilitate in alegerea setarilor de moment .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community