FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
lcd samsung

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cosmin4you2



Conectat la: 10 Mai 2009
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Ian 03, 2010 4:18 am    Titlul subiectului: lcd samsung Raspunde cu citat (quote)

Salut,cine are informati de lcd-ul samsung le40s81,ce serie e si ce parere aveti despre el?eu al am de aproape 2 ani,dar nu prea sunt multumit de el,nu prea imi place cum se vede imaginea,nici pe dm 500s,nici pe cablu nici pe dvd,tot un samsung th-x25.la voi cum se vede,ati umblat la setari in meniul ''secret'' ?cum pot sa ai fac un firmware daca al nu are intrare de stick? Mi-am luat teapa cand l-am luat din cora,pantelimon,acolo se vedea bine pe cablu dar cand am ajuns acasa am avut o surpriza mare :shock: .Bafta !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 03, 2010 4:18 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Ian 03, 2010 11:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu am samsung , asa ca nu pot sa iti dau sfaturi complecte .Daca dupa 2 ani te nemultumeste , sint 2 variante :
a. merge ca acum 2 ani dar intre timp ti-ai schimbat gusturile .
b. te-a nemultumit de la inceput ;asta nu este bine.insemna ca ai cumparat magnetizat de ceva :pret, aspect , marca ,etc

Acuma poate esti mai clar ce te nemultumeste ; are reglaj pentru lampa ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
cosmin4you2



Conectat la: 10 Mai 2009
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Ian 03, 2010 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu stiu daca are reglaj de lampa ,nu le am cu astea,unde are setarile astea?este in meniu,la contrast,luminozitate?asta e? multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Ian 03, 2010 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Orice LCD are nevoie pentru a functiona de o sursa de lumina polarizata ; in cazul tv se foloseste o sursa artificiala , care in mod uzual este denumita "lampa" ; daca se arde , la tv nu se mai vede nimic ; cei de la sharp se lauda cu fiabilitati de 60000h ! ; intensitatea lampi guverneaza tot harnasamentul de reglaj video [luminozitate , contrast , culoare ] ;unele piese au reglaj al lampii la dispozitia utilizatorului; de exemplu la sony acest reglaj se numeste "backlight'' ; reglajul este total separat de reglajul tip luminozitate .Nu stiu daca samsung are asa ceva .

Tot nu ai spus de fapt ce te deranjeaza la piesa ta .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
cosmin4you2



Conectat la: 10 Mai 2009
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Ian 03, 2010 4:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

reglajul de backlight al are,al tin la 5,e pana la 10.nu imi place cum se vede,chiar pe dvd se vad un pic puncte,parca sunt purici si la negru parca ramane imaginea static, ca la plasma si nu e negrul asa de negru ca sa zic asa .am mai intrat si in meniul ala 'secret' si am mai unblat pe acolo,dar cica reglajele ar fi dependente unele de altele.de exemplu dm-ul e conectat pe cablu scart si in meniu am reglajul la intrarile de la scart,RGB... exprimate in cifre,ele sunt cam la 112.am dat odata la inceput un reset la toate setarile alea dar s-au resetat si orele de functionare ale aparatului si mi-a fost frica sa mai umblu acolo deoarece era si mai este in garantie si daca am vreo probema cu el se vede ca a fost umblat in meniu.cred ca dupa ce iese o sa caut pe cineva sa imi umble in el,cu laptop ceva ca are o mufa service in spate,zici ca e de casti.mersi pentru timpul acordat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community