FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Intrebare banala pentru cunoscatori - Cablu pentru boxe

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
laseru



Conectat la: 18 Aug 2009
Mesaje: 42
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 12:15 am    Titlul subiectului: Intrebare banala pentru cunoscatori - Cablu pentru boxe Raspunde cu citat (quote)

Salut!

Am o intrebare pentru cei care sunt in masura sa dea raspunsuri.
Detin un sistem M-audio Studiophile LX4 in configuratie 2.1
PE subwoofer am iesiri pentru 5.1 si mai pot adauga un centru si sateliti pentru rear.

PROBLEMA:
Pentru ca nu aveam prin caza cablu si cum astazi a fost sambata nu am reusit sa pun mana decat pe un cablu care este destinat pentru curent.
Sunt interesat sa imi spuneti daca este vre-o problema, daca se poate folosi, ce pierd etc.
Satelitii primesc maxim 27W deci mi-ar prinde bine sa imi faceti o recomandare tinand cont de puterea care o folosesc.

PROBLEMA 2:
La iesirea de pe subwoofer am pentru fiecare satelit doi conectori unul rosu si unul negru. Tinand cont ca am niste suporti care au deja cablul bagat printr-un canal, si firele nu sunt insemnate, sunt identice, are vre-o legatura daca conectez sa zicem invers de cum ar trebui si anume rosu de pe subwoofer cu negru la boxa?

Multumesc in avans.

Am tot gasit 100 000 de cabluri la vanzare unele mai scumpe decat celelalte, ce ar trebui sa cumpar sa imi conectez satelitii din spate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 12:15 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 5:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poti foarte usor sa identifici cablurile cu un aparat de masura sau, daca nu ai asa ceva, cu o baterie si un led.
Sus
laseru



Conectat la: 18 Aug 2009
Mesaje: 42
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 11, 2010 12:11 am    Titlul subiectului: ok Raspunde cu citat (quote)

am rezolvat mersi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 11, 2010 11:20 am    Titlul subiectului: Re: Intrebare banala pentru cunoscatori - Cablu pentru boxe Raspunde cu citat (quote)

laseru a scris:

Am tot gasit 100 000 de cabluri la vanzare unele mai scumpe decat celelalte, ce ar trebui sa cumpar sa imi conectez satelitii din spate?


Cred ca pentru ce iti trebuie tie nu are rost sa te complici cu cine stie ce.Un cablu de 1.5 mm mai de Doamne-Ajuta,Bandridge,Eagle sau Real este suficient.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community