FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Va rog putin ajutor!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Isarescu



Conectat la: 22 Oct 2008
Mesaje: 113
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 17, 2010 6:31 pm    Titlul subiectului: Va rog putin ajutor! Raspunde cu citat (quote)

Am un receiver Pioneer SC-LX81. Azi, in timp ce ma uitam la un film, mi-a disparut brusc sunetul. Nu aveam sunet de pe nici o sursa (PS3, TV sau Blueray Player). Dupa ce l-am butonat putin mi-am dat seama ca am sunet, dar doar pe "Pure Direct". Pe celelalte setari ori nu am sunet, ori am doar un tiuit.

Garantia la el o am in Bulgaria, dar, decit sa merg cu el pina acolo ca sa-l fac pe gratis, prefer sa platesc sa-l rezolv aici. la Pioneer pe site sunt 3 service-uri. Aveti idee care este mai serios dintre ele? As dori sa se deplaseze cineva la mine, chiar daca ii platesc transportul.
Va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 17, 2010 6:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De ce te-ai oprit la acest produs ....? La acesti bani te aruncai pe marantz sau onkyo...
Nu te supara de interventie , dar sunt foarte curios de alegerea ta .

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 12:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

l-ai butonat indeajuns ca sa fii sigur ca este defect? Ce intrare folosesti pt semnal audio? HDMI sau RCA/ Optic digital? Incearca-le si pe cele care nu le foloseai. Si nu in ultimul rand reseteaza receiverul. Power off complet pt cateva minute. Bafta!....
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Isarescu



Conectat la: 22 Oct 2008
Mesaje: 113
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 1:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca intrari folosesc doar HDMI. Atit de la BD cat si de la PS3. I-am dat poweoff, l-am scos chiar si din priza, fara nici un rezultat.

Am vorbit azi la Pioneer Romania si se pare ca garantia este valabila si la noi in tara. Problema va fi cu piesele de schimb, care cica ajung in 2-3 saptamani!!! Mad


@scorpions: am ales acest produs pentru ca si televizorul si blueray player-ul sunt tot Pioneer. In plus a fost votat cel mai bun in categoria sa, anul trecut pe whathifi.com.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In orice caz ce stie nu este cu nimic mai prejos un Pioneer fata de un Onkyo sau Marantz. Binenteles in acelas categorie de pret!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am inteles, pacat..Bafta!
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 3:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am vrut sa supar pe nimeni...Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva...Era pura curiozitate la mine...(Personal as fi mers pe celelalte firme la acesti bani....)
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Isarescu



Conectat la: 22 Oct 2008
Mesaje: 113
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 20, 2010 11:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am aflat ca garantia este internationala, asa ca, am scapat de drumul pina la vecinii nostrii.
Am fost ieri si l-am dus la VIDEOVOX SECURITY. Revin cu impresii.

@Scorpions: nu ai suparat pe nimeni Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community